Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький: в Україні розбудовують сучасну систему реабілітації

  • 93
Михайло Радуцький: в Україні розбудовують сучасну систему реабілітації

Повномасштабне російське вторгнення ще більше актуалізувало питання реабілітації. Команда Президента спрямовує зусилля на забезпечення якісних реабілітаційних послуг, аби військові та цивільні, які зазнали травм через війну, мали змогу відновитися та повернутися до активного життя.

Про це повідомив народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

«Парламент ухвалив законопроєкт нашого комітету про реабілітацію у сфері охорони здоров’я, який передбачає, що послуги надаються на засадах мультидисциплінарного підходу з перших днів стабілізації стану пацієнта відповідно до логіки біопсихосоціального підходу Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я», – нагадав Радуцький.

Крім того, додав він, Програму медичних гарантій розширено двома новими пакетами з реабілітації дітей та дорослих. Зокрема, вперше над відновленням пацієнта разом з медиками працюють соціальні працівники.

Також підписані трирічні договори на закупівлю медичних виробів для ортопедії та нейрохірургії, що дозволить гарантувати наявність ендопротезів, імплантів та інших медвиробів у лікарнях.

«Навіть в умовах війни збільшено фінансування галузі реабілітації. У бюджеті на 2025 рік закладено 5,5 млрд грн, що на 1,2 млрд грн більше цьогорічних», – акцентував парламентар.

Окремо він відзначив роль Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді Оленою Зеленською, у психологічній підтримці українців. 100 тисяч медиків пройшли відповідне навчання, 12 тисяч сімейних лікарів надають послуги з психічного здоров’я, якими від початку року скористалося понад 300 тисяч українців.

«Щорічна потреба в реабілітації становите, за прогнозом МОЗ, майже 250 тисяч пацієнтів. Щоб повноцінно відновити таку кількість людей потрібна підтримка партнерів та громадських організацій», – зауважив Михайло Радуцький.

Він навів приклад проєкту «Реабілітація травм війни в Україні», що реалізується за підтримки посольства Швейцарії в Україні й допомагає розвивати реабілітаційні відділення у кластерних лікарнях: закуповує медобладнання, проводить навчання фахівців, щоб підвищити якість медичних послуг.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy