Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький: У регіонах із найбільшою кількістю переселенців розгорнуть мобільні амбулаторії

  • 441
Михайло Радуцький: У регіонах із найбільшою кількістю переселенців розгорнуть мобільні амбулаторії

Щоб забезпечити доступ до медичних послуг для всіх переселенців, у регіонах, де їх мешкає найбільше, розгорнуть мобільні амбулаторії. Це пересувні модульні конструкції з медичним обладнанням, які зазвичай розміщують у парках, на центральних площах міст, щоб якомога більше мешканців змогли пройти медогляд.

Про це розповів голова Комітету ВР з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький.

«Від початку війни до західних та центральних областей України переїхали більше 3 млн. внутрішніх переселенців. Це призвело до зростання навантаження на систему охорони здоров’я у цих регіонах. На початку воєнних дій разом з колегою Артемом Дубновим організували доставку з Нідерландів та розміщення на території України шести мобільних шпиталів. Один з них був встановлений у Львівській області та використовувався для надання медичної допомоги місцевим мешканцям та переселенцям. Але кількість ВПО постійно зростає. Щоб забезпечити їм доступ до медичних послуг, потрібно залучати інші механізми обслуговування населення», – наголосив депутат.

За його словами, мобільні амбулаторії Міжнародної організації з міграції (МОМ) вже діють на Львівщині та на Сході України. Наразі потреба у таких пересувних закладах є в регіонах, що приймають найбільшу кількість вимушених переселенців: Вінниччині, Хмельниччині, Київщині та Дніпропетровщині.

«На даний час МОЗ веде консультації з МОМ щодо створення мережі пересувних амбулаторій у цих регіонах», – додав Михайло Радуцький.

Також мобільні амбулаторії використовують на деокупованих територіях, де знищена медична інфраструктура. Наприклад, благодійна організація зі Словаччини Heart to Heart International розмістила «медичні кабінети на колесах» у двох селах Чернігівщини – Количівка та Киїнка.

«Мобільні амбулаторії дозволяють сімейним лікарям та фельдшерам обслуговувати більше ніж 3 тис. місцевих мешканців», – зауважив очільник профільного комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy