Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький розповів, що передбачає підтриманий Кабміном закоропроєкт про канабіс

  • 5736
Михайло Радуцький розповів, що передбачає підтриманий Кабміном закоропроєкт про канабіс

Уряд підтримав і узгодив фінальну редакцію законопроєкту про медичний канабіс, який розширить доступ пацієнтів до необхідного лікування низки хвороб, зокрема онкології та посттравматичних стресових розладів, отриманих через війну.

Про це заявив очільник комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький. Він наголосив, що йдеться саме про легалізацію медичних препаратів, а не «травки».

«У більшості країн світу препарати на основі канабісу використовуються для зменшення больових відчуттів, спазмів та м’язових судом, лікування окремих типів епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу, полегшення болю та страждань важкохворим та паліативним хворим. За орієнтовними підрахунками (ще до війни) на прийняття законопроєкту щодо медичного канабісу очікують близько 2 млн українців. Через війну кількість людей, що потребуватимуть лікування, в тому числі, й препаратами на основі канабісу, збільшиться», — зазначив голова профільного комітету.

Документом пропонується законодавчо визначити повний цикл виробництва препаратів на основі канабісу в Україні: від вирощування та переробки до повноцінного виробництва.

Михайло Радуцький акцентував, що особлива увага у законопроєкті приділена жорсткому контролю над всіма етапами виробництва ліків на основі канабісу.

Зокрема, пропонується:

  1. Надати повноваження Національній поліції погоджувати видачі ліцензій на культивування, використання рослин, режим охорони ділянки, місця зберігання та транспортування партії товару
  2. Створити реєстр препаратів на основі канабісу, на кожну одиницю товару повинен бути нанесений унікальний штрих-код
  3. Дозволити громадянам ввезення до України медичних препаратів на основі канабісу, але винятково за Е-рецептом.

«Будемо наполягати на якнайшвидшому розгляді Верховною Радою урядового законопроєкту», — додав Михайло Радуцький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy