Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький розповів про пріоритети у фармацевтичній сфері на 2024 рік

  • 122
Михайло Радуцький розповів про пріоритети у фармацевтичній сфері на 2024 рік

В Україні триває черговий скринінг на відповідність законодавства до європейських норм та стандартів. Паралельно сформований план євроінтеграційних заходів у сфері охорони здоров’я на 2024 рік, частина якого стосується введення в дію закону медичного комітету «Про лікарські засоби».

Про це розповів голова медичного комітету, народний депутат «Слуги Народу» Михайло Радуцький за підсумками зустрічі щодо євроінтеграційних процесів у фармацевтичному секторі разом з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком, керівниками Держлікслужби, ДЕЦ, міжнародними партнерами та учасниками ринку.

За його словами, в цілому для реалізації закону потрібно ухвалити 77 нормативно-правових актів, 11 з яких визначено першочерговими.

Серед пріоритетів роботи команди Президента у фармацевтичній сфері на цей рік виділю наступні:

–  Державна реєстрація та впровадження eCTD

–  Доклінічні та клінічні випробування

–  Ухвалення закону про медичні вироби та технічні регламенти

–  Фармаконагляд

–  Розробка національної системи верифікації лікарських засобів.

«На зустрічі презентовано стратегію перехідного періоду під час створення органу контролю та калькулятор фінансування цієї організації. Перехідний період потрібен на той час, доки будуть відбуватися організаційні заходи, конкурси на посади, до того, як ОДК запрацює. Адже ми не можемо залишити ринок без регулятора на декілька місяців. Відповідно на першому етапі близько 30% персоналу державних органів зможуть на конкурсних засадах перейти працювати до ОДК», – повідомив Михайло Радуцький.

Інструмент моделювання сценаріїв фінансування (або калькулятор) органу державного контролю у сфері фармацевтики розробили партнери з USAID. Він враховує міжнародний досвід створення подібних організацій та аналіз доходів усіх державних органів, які наразі задіяні у фармацевтичній галузі. Завдяки такому калькулятору в перспективі ми вийдемо на оптимальну модель фінансування.

Наприклад, доходи на фінансування роботи ОДК включатимуть три джерела: експертиза досьє лікарських засобів, щорічні збори від учасників ринку та за користування особистим кабінетом, зазначив голова комітету. Загалом – близько 50% від необхідної суми. За попередніми розрахунками, на оплату праці 1085 працівників потрібно більше коштів, додав Михайло Радуцький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy