Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький розповів про нові колективні договори для лікарів та зарплати у 20 тис. грн

  • 8583
Михайло Радуцький розповів про нові колективні договори для лікарів та зарплати у 20 тис. грн

Укладання нових колективних договорів між медичним персоналом та закладом охорони здоров’я стане одним з інструментів захисту лікарів. Це також допоможе реалізувати доручення Президента, за яким з наступного року мінімальна зарплата лікарів повинна скласти не менше 20 тис. грн, середнього медичного персоналу – 13,5 тис. грн.

Про це сказав голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

«Завдяки указу Володимира Зеленського фінансування Програми медичних гарантій наступного року зросте на 34 млрд грн.
НСЗУ запевняє, що цих грошей вистачить. Але за умови, що вони дійдуть до колективів медичних закладів. Адже лікарні внаслідок реформи перетворились на неприбуткові підприємства. І тепер самі вирішують, як розпоряджатись грошима. А не, скажімо, тримати кошти на депозитах, фінансувати непотрібний адміністративний апарат чи закуповувати те, що мала б закуповувати місцева влада. Один з ключових інструментів захисту лікарів – колективний договір», – пояснив він.

Наразі МОЗ готує рекомендації та проєкти нових типових колективних договорів. Експерти USAID, МОЗ та Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я розробили методичні рекомендації для укладання колективних договорів у комунальних некомерційних підприємствах.

Стосовно механізму розрахунку фінансової винагороди медика, то розробники рекомендацій пропонують розглянути декілька моделей оплати праці медичних працівників: заробітна плата плюс бонуси, частка від доходу медичного закладу, дохід, що залежить від зароблених коштів.

«На даний час експерти USAID, МОЗ та Київської міської профспілки працівників працюють над оновленими рекомендаціями для укладання колдоговорів. Їх планують презентувати орієнтовно у середині листопада», – підсумував Михайло Радуцький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy