Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький розповів, як працюватиме система профілактики захворювань

  • 231
Михайло Радуцький розповів, як працюватиме система профілактики захворювань

В Україні почав діяти закон про систему громадського здоров’я (№2573-IX), який передбачає перехід від радянської системи санітарно-епідеміологічної служби до оновленої європейської системи громадського здоров’я.

Про це розповів голова профільного комітету, народний депутат «Слуги Народу» Михайло Радуцький.

За його словами, на базі 25 регіональних Центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) починає працювати сучасна епідеміологічна служба. Ці центри вже деякий час працювали, були обладнанні сучасними холодовими кімнатами, холодильниками та морозильними камерами за стандартами ВООЗ, забезпечені автобусами для проведення вакцинації і надання медичної допомоги у віддалених населених пунктах, зауважив він.

«З 1 жовтня закон почав діяти – до ЦКПХ перейшла функція контролю та профілактики неінфекційних хвороб. Розширення функцій центрів підвищує якість медичних послуг та наближає їх до пацієнта, де б він не перебував. Саме тому центри контролю та профілактики хвороб на рівні областей стануть відповідальними за ключові питання у сфері громадського здоров’я: вакцинацію населення та профілактику неінфекційних хвороб. Це дозволить покращити якість послуг для пацієнтів», – повідомив голова комітету.

Відтепер ЦКПХ будуть повноцінно відповідати всім вимогам ЄС стосовно готовності, реагування, профілактики, наголошує Михайло Радуцький.

«Це стосується функціоналу цих установ. Раніше вони переважно займалися інфекційними захворюваннями. Наразі вони будуть більше уваги приділяти також профілактиці неінфекційних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання, інсульти, інфаркти, онкозахворювання та впровадженню програми ментального здоров’я», – сказав політик.

Народний депутат нагадав, що закон про систему громадського здоров’я – євроінтеграційний. Запобігання розвитку хвороб і контроль над ними передбачені угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy