Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький розповів, як покращити роботу екстреної медицини в Україні

  • 5686
Михайло Радуцький розповів, як покращити роботу екстреної медицини в Україні

Посилити відповідальність за напад на медиків, закупити нові «швидкі», забезпечити кадрами, підвищити зарплати і престижність професії співробітників – усе це дозволить покращити роботу та сприятиме розвитку «екстренки».

Про це сказав голова профільного комітету Михайло Радуцький на робочій нараді з актуальних питань організації надання екстреної медичної допомоги за участю міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, представників РНБО, НСЗУ, Нацполіції та керівників 25 центрів ЕМД.

Насамперед, він зазначив, що з початку року Національна поліція відкрила 77 кримінальних проваджень щодо нападів на медичних працівників. Двох медиків вбито під час виконання службових обов’язків.

«Посилення відповідальності за напад на медиків залишається для мене особисто пріоритетним питанням. Сподіваюсь на підтримку колег з інших комітетів нашого законопроєкту № 5124. Спільно ми маємо доопрацювати та узгодити положення документу, адже працівники центрів екстреної медичної допомоги потребують безпечніших умов праці та законного захисту», – зазначив він.

Крім того, на робочій нараді обговорили низку інших питань, що стосуються роботи та розвитку «екстренки».

Зокрема, підвищення зарплат працівникам галузі.

Наразі практично всі центри ЕМД забезпечують співробітникам зарплату, що відповідає мінімальному рівню, визначеному Президентом (20 тис. грн для лікарів, 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу). Між тим високих зарплат вдалось досягти в основному завдяки «ковідним» надбавкам та коригувальним коефіцієнтам. Наше завдання знайти механізми для збереження та підвищення зарплат після того, як кількість «ковідних» хворих значно скоротиться. Новий керівник НСЗУ Наталя Гусак пообіцяла, що з приводу цього питання проведе додаткові консультації з керівникам центрів ЕМД. Будемо обов’язково тримати це питання на контролі», – пообіцяв Михайло Радуцький.

Ще одне важливе для галузі питання – кадрове забезпечення центрів ЕМД.

«Сьогодні «екстренка» у середньому забезпечена кадрами лише на 60%. У деяких регіонах, як наприклад, у Донецькій області, цей показник перебуває на рівні 30%. Керівники центрів ЕМД звертають увагу, що молоді фахівці не поспішають обирати роботу на «швидкій». Перед нами завдання – по-перше, підвищити престижність роботи у системі екстреної медичної допомоги. По-друге, більше уваги приділити перекваліфікації працівників. Наприклад, є доволі успішний пілотний проєкт навчання водіїв «швидкої» на екстреного медичного техніка. По-третє, стимулювати студентів медичних вузів обрати саме напрям екстреної медичної допомоги. По-четверте, підвищити соціальну підтримку співробітників «екстренки». МОЗ вже реалізує програму забезпечення медиків житлом», – наголосив голова комітету.

Окрім того, учасники наради обговорили закупівлю нових «швидких». Так, за останні два роки закуплено 1064 автомобілі «швидкої», ще 250 планують придбати наприкінці року. Це дозволило закрити критичну потребу в оновленні автопарку.

«Завдяки програмі Президента Володимира Зеленського “Велике будівництво” значно покращилась якість доріг. Це визначає більшість медиків «екстренки». Однак є випадки, коли у гірських районах автомобілі не можуть доїхати до пацієнтів. Працівники «екстренки» пропонують передбачити закупівлю позашляховиків, а також запланувати щорічне оновлення автопарку «швидких» на 20%», – зауважив Михайло Радуцький.

За підсумками наради і депутати, і комітет, і МОЗ отримали «домашнє» завдання, над яким треба працювати. Водночас, зауважив голова комітету, не треба забувати, що значна кількість питань функціонування «екстренки» може бути успішно вирішена на рівні місцевої влади. В межах реформи децентралізації місцеве самоврядування отримало відповідні повноваження та фінансовий ресурс, додав він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy