Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький про заборону продажу ліків дітям, COVID-19 та медстрахування

Михайло Радуцький про заборону продажу ліків дітям, COVID-19 та медстрахування

Заборонити продаж ліків дітям, створити повноцінну національну службу для боротьби з епідеміологічними загрозами, запровадити обов’язкове медичне страхування та надавати додаткові послуги в лікарнях не «в тіні», а офіційно. Про ці та інші законодавчі плани Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розповідає його очільник, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Михайло Радуцький.

COVID-19

Боротьба з розповсюдженням коронавірусної хвороби залишається для нас питанням №1. За прогнозами експертів, надалі світ може зіштовхнутись з іншими небезпечним вірусами. Тож Україна має не тільки оперативно реагувати на виклики пандемії, а й вибудувати ефективну систему протидії біологічним загрозам.

На початку лютого парламент ухвалив законопроєкт № 4142 «Про систему громадського здоров’я». Він передбачає створення повноцінної національної епідеміологічної служби на базі Центру громадського здоров’я (ЦГЗ). У регіонах з’являться Центри контролю та профілактики захворювань, підпорядковані ЦГЗ.

Нова служба буде:

  • розробляти програми профілактики небезпечних захворювань;
  • розробляти програми лікування (ВІЛ, туберкульоз, вірусні гепатити);
  • проводити лабораторні дослідження, збирати та аналізувати дані;
  • займатися біозахистом та біобезпекою, оперативно реагувати на спалахи інфекцій.

Що стосується вакцинації –  діятимуть ті ж самі норми, які існують на сьогоднішній день. Нові норми, які регулюють питання вакцинації населення, з тексту законопроєкту виключили.

Заборона продажу ліків дітям

На початку року кількість спроб дитячих самогубств зросла у кілька разів. Лише за статистикою київської клініки ОХМАТДИТ, за останні два роки цей сумний показник складав 60 дітей на рік. А вже з початку 2021 року зафіксували 25 таких випадків!

Нещодавні випадки з отруєнням школярок медикаментами показали, що загроза є дуже серйозною і потребує негайного реагування держави. Продаж ліків дітям має бути заборонений.

Тому Комітет здоров’я нації ініціює два законопроєкти. Перший (№5122) – заборона продажу лікарських засобів дітям до 14 років. Якщо виникатимуть сумніви щодо віку покупця, продаж медикаментів буде можливий тільки за умови пред’явлення документа, що засвідчує його вік.

Другий законопроєкт (№5123) передбачає адміністративну відповідальність за порушення цієї заборони. Штраф від 102 до 425 грн, а за повторне порушення – від 425 до 1190 грн.

Відповідні законопроєкти вже зареєстровано в парламенті. Очікую, що наші пропозиції будуть найближчим часом винесені на обговорення та ухвалені.

Обов’язкове медичне страхування 

Україна має рухатися до запровадження обов’язкового медичного страхування. На цьому шляху ми плануємо ухвалити законопроєкт, який популяризуватиме та стимулюватиме добровільне медичне страхування. Наприклад, додатковими пільгами – роботодавців, котрі забезпечують працівників полісами добровільного медичного страхування; людей, які купили собі такі поліси.

Додаткові медичні послуги – легально

Комітет з питань здоров’я нації працює над запровадженням механізмів доплат та співоплат. Поясню, що це і навіщо вони потрібні.

Якщо сьогодні ви захочете отримати одномісну лікарняну палату замість кількамісної – це можна буде зробити хіба що сплативши якийсь неофіційний внесок. Система доплат існує, але перебуває повністю «в тіні». Бо додаткові медичні послуги просто не передбачені чинним законодавством.

Як буде після ухвалення відповідного законопроєкту? Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оплачуватиме послугу медичному закладу. А якщо пацієнту знадобляться додаткові послуги від лікарні (та ж сама одномісна палата), він зможе оплатити їх офіційно. Як із власної кишені, так і за рахунок добровільного медичного страхування.

Підкреслю: гарантована державою послуга лишиться безкоштовною для пацієнта. Сплатити потрібно буде лише вартість додаткової.

Чому потрібно легалізувати кошти, що сплачуються за лікування у вигляді неформальних платежів? Коли ви отримуєте додаткові послуги офіційно, ви можете вимагати відповідної якості чи можете поскаржитись, якщо якість неналежна. Коли ж це відбувається неофіційно – ви як споживач медичної послуги, на жаль, не маєте жодного захисту.

Новий закон «Про лікарські засоби»

Сьогодні й досі діє закон «Про лікарські засоби», ухвалений в далекому 1994 році. Ми регулярно вносимо в нього зміни, однак для ефективнішої роботи та адаптації нашого законодавства до європейського потрібно ухвалити нову редакцію.

Законопроєкт дозволить збільшити на фармацевтичному ринку частку українських препаратів та посилить контроль за якістю медичних препаратів.

Головна мета документу – збільшення конкуренції між виробниками та захист лікарських засобів від підробки. В новій редакції закону, зокрема, буде вимога розміщення 2D-кодування на упаковці медпрепаратів, що майже унеможливить підробку ліків. Також передбачається запровадження системи регіонального представника компанії, яка продає лікарські засоби в Україні.

Захист медичних працівників

Один із пріоритетів роботи комітету – захист медичних працівників. У світі давно використовують обов’язкове страхування професійної відповідальності лікарів. Це інструмент, що захищає інтереси як лікаря, так і пацієнта.

Якщо трапляється лікарська помилка, експертиза оцінює завдану нею шкоду. Але компенсує її не медик чи медичний заклад, а страхова компанія. Так пацієнт гарантовано отримає відшкодування, а родині лікаря не доводиться розпродавати все майно, щоб виплатити суму штрафу.

Крім того, наш комітет працює над змінами до законодавства, які дозволять впровадити професійне страхування медиків.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy