Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький про те, як вдалось покращити лікування наслідків COVID-19

  • 1425
Михайло Радуцький про те, як вдалось покращити лікування наслідків COVID-19


Використання незареєстрованих ліків від COVID-19, скорочення процедури реєстрації вакцин та запровадження відповідальності за підроблені препарати. Парламент ухвалив низку важливих законопроєктів, що дозволили покращити статистику в лікуванні наслідків коронавірусу.

Про це зазначив голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від «Слуги Народу» Михайло Радуцький під час форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді».

«Україна вперше дозволила використовувати для боротьби з COVID-19 ліки, які не мають доведеної ефективності саме при цій хворобі, а застосовуються при лікуванні інших. Йдеться про процедуру off-label use», – повідомив він.

Так, Україна може використовувати незареєстровані ліки, якщо вони рекомендовані у США, ЄС та інших провідних країнах у боротьбі з коронавірусом. Параламент ухвалив відповідний законопроєкт навесні минулого року.

«Це одна зі складових успіху, чому в нас така непогана статистика в лікуванні наслідків коронавірусу», – наголосив Михайло Радуцький.
Окрім того, парламент підтримав законопроєкт №4314, який дає можливість скоротити процедуру реєстрації вакцини від COVID-19 до 5 днів.

Наступне важливе рішення – законопроєкт № 4613 про екстрене медичне застосування вакцин від COVID-19, так званий emergency use.
Так, жодна вакцина в світі ще не пройшла завершальної, третьої фази клінічних випробувань. На цій стадії випробування проводять в різних країнах на різних групах населення, щоб остаточно визначити ефективність її застосування. Отже, екстрене медичне застосування дозволяє масово використовувати вакцину, не очікуючи завершення останньої фази випробувань, пояснив голова комітету.

Як зазначив Михайло Радуцький, існує ще одна проблема: світ відчуває дефіцит вакцин, і цим, на жаль, користуються деякі аферисти.

«Ми розробили законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за підробку або документів, або самих вакцин, або досьє на вакцини, або імунобіологічних препаратів», – підсумував він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy