Михайло Радуцький про те, як працює закон про реабілітацію
- 188
Через повномасштабну війну значно збільшився попит на послуги з реабілітації. Вони важливі як для відновлення поранених військових, так і для цивільних, які постраждали від російської агресії. Україна продовжує розбудовувати систему реабілітаційної допомоги відповідно до сучасних стандартів.
Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
Як зазначив парламентар, ініційований комітетом закон передбачає проходження реабілітації відповідно до сучасних стандартів.
«За даними МОЗ, понад 200 тисяч українців потребують реабілітаційних послуг, і ця цифра буде збільшуватися. Тому ми активно запроваджуємо зміни в системі реабілітації. Верховна Рада ухвалила закон нашого комітету про реабілітацію у сфері охорони здоров’я, який передбачає проходження реабілітації відповідно до сучасних стандартів», – акцентував очільник комітету.
Так, уточнив він, закон передбачає, що послуги надаються на засадах мультидисциплінарного підходу з перших днів стабілізації стану пацієнта, відповідно до логіки біопсихосоціального підходу МКФ (Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я)
«До Програми медичних гарантій додано два нові пакети – реабілітація дорослих та дітей. Запроваджено нову систему ліцензування медичних закладів, які надають послуги з реабілітації», – розповів Радуцький.
Навіть в умовах війни, зауважив народний депутат, вдалося збільшити фінансування галузі реабілітації: на цей рік у бюджеті закладено 5,5 млрд грн, що на 1,2 млрд грн більше минулорічних.
«Також НСЗУ разом із міжнародними партнерами працює над тим, що ввести KPI (ключові показники ефективності) для медичних закладів, де надаються послуги з реабілітації. Це дозволить контролювати, щоб виділені кошти були використані ефективно, а пацієнти отримали якісні послуги», – зазначив очільник медичного комітету.
Від початку року, додав він, понад 73 тисячі пацієнтів отримали реабілітаційні послуги в стаціонарі.
«За даними НСЗУ, найбільше пацієнтів отримали послуги зі стаціонарної реабілітації у Дніпропетровській (10,3 тис.), Харківській (5,8 тис.), Львівській (5,4 тис.) та Вінницькій (5,1 тис.) областях. Половина випадків медики кваліфікували як медичні послуги помірної складності, 861 – найвищої складності», – поінформував Михайло Радуцький.