Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький про посилення відповідальності за напад на медпрацівників – від 5 до 12 років

  • 175
Михайло Радуцький про посилення відповідальності за напад на медпрацівників – від 5 до 12 років

В Україні планують посилити кримінальну відповідальність за напад на медичних працівників, аптечних працівників, фахівців з реабілітації та рятувальників. Вона буде аналогічна нападу на поліцейського чи журналіста.

Про це розповів ініціатор поданого до Верховної Ради відповідного законопроєкта № 10221, голова медичного комітету, народний депутат «Слуги Народу» Михайло Радуцький.

За його словами, останнім часом правоохоронці фіксують все більше нападів на бригади “швидкої” та медичних працівників. Через повномасштабну війну наші громадяни стають агресивнішими, частіше зриваються на тих, хто рятує їм життя, додає політик.

«Водночас у законодавстві є професії, які стикаються з підвищеним ризиком агресії. За напад на правоохоронця чи журналіста ККУ передбачає жорстке покарання. За завдання легких тілесних ушкоджень поліцейському загрожує до 5 років позбавлення волі, за умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень – від 5 до 12 років. Тому, на мою думку, до переліку професій, які стикаються з підвищеним ризиком агресії, потрібно долучити медичних працівників», – переконаний Михайло Радуцький.

Депутати пропонують розширити перелік професій (медичні працівники, працівники системи “екстренки”, аптечних закладів, фахівців з реабілітації та рятувальників) та доповнити Кримінальний кодекс новими статтями 350-1 та 350-2:
• погрозу вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна (карається виправними роботами на строк до 2 років або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк);
• умисне заподіяння побоїв, легкої, середньої тяжкості або тяжкого тілесного ушкодження (карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк; позбавленням волі на строк від 5 до 12 років);
• вбивство або замах на вбивство (карається позбавленням волі на строк від 9 до 15 років або довічним позбавленням волі);
• захоплення або тримання як заручника (карається позбавленням волі на строк від 8 до 15 років).

«Гадаю, що ухвалення закону дозволить нам значно скоротити кількість нападів на медиків. На жаль, за 32 роки незалежності досі відповідальність за напад на медичних працівників посилена не була», – наголосив представник «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy