Михайло Радуцький про підсумки діджиталізації медичної галузі
- 64
Сфера охорони здоров’я стала одним із лідерів впровадження цифрових проєктів за останні 5 років. Президент Володимир Зеленський оголосив у 2019 році курс на діджиталізацію країни, яка передбачає цифровізацію державних послуг на всіх рівнях, зокрема у медичній галузі.
Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, який взяв участь у першому eHealth Summit.
«Сьогодні переважна більшість медичних закладів вносить дані до електронної системи охорони здоров’я. Відповідно НСЗУ може контролювати виділення коштів та сплачувати за надану послугу», – зазначив парламентар.
За даними МОЗ, розповів Радуцький, в електронній системі охорони здоров’я наразі містяться дані 35 млн пацієнтів, вносять їх 19 тис. медзакладів.
«Видаються електронні лікарняні, антибіотики – за Е-рецептом, наявність ліків у лікарнях можна побачити у системі e-Stock, а розподіл гуманітарної допомоги – у модулі системи MedData», – прокоментував нардеп успішно реалізовані цифрові проєкти.
Також, додав він, через велику кількість електронних проєктів в медицині їхнє впровадження узгоджує окремий орган – Офіс координації розвитку системи охорони здоров’я. Щороку затверджується відповідна «дорожня карта» цифрових проєктів, до якої цьогоріч включено 142 проєкти.
Радуцький нагадав, що медичний комітет розробив, а Верховна Рада ухвалила законодавче підґрунтя для функціонування електронної системи охорони здоров’я.
«Вкрай важливо, що цифровізація зробила медичну систему стійкою до надзвичайних ситуацій. Навіть в умовах повномасштабної війни сфера охорони здоров’я працює стабільно», – підсумував Михайло Радуцький.