Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький про COVID-19

Михайло Радуцький про COVID-19

Коли закінчиться пандемія? Що чекає на Україну взимку? Як збільшити кількість тестувань на коронавірус? Коли нарешті з’явиться вакцина від COVID-19? Чи вистачить місць у лікарнях?

На ці та інші запитання відповідає голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Що чекає на Україну взимку і коли нарешті все це закінчиться?

Україну чекає збільшення кількості захворювань у зимовий період – як, власне, і весь світ. Але держава робить все, щоб пережити новий «шторм».

Пандемія закінчиться тоді, коли завершиться розробка та реєстрація вакцини і розпочнеться вакцинація населення. Ми на цьому шляху, і Президент докладає всіх зусиль, щоб Україна була серед перших країн, які отримають вакцину.

До того ж Комітет з питань здоров’я нації розробив законопроєкт, що дозволить досить швидко, до 5 днів, зареєструвати вакцину. Після цього ми зможемо одразу почати робити щеплення громадянам із груп ризику – медикам, людям похилого віку.

Коли ж очікуються вакцини?

Найбільші фармацевтичні компанії зараз працюють над розробкою вакцини від COVID-19. Орієнтовно у першій половині 2021 року вона може бути зареєстрована та доставлена в Україну.

Маємо визнати, що в державі була зруйнована галузь виробництва вакцин. Влада починає фінансувати відновлення лабораторій, де можуть їх розробляти.

Але нам потрібна не лише власна вакцина від коронавірусу, а й від інших хвороб – від грипу, кору та інших захворювань. Сьогодні ми закупаємо такі вакцини за кордоном.

Чи буде ефективним карантин вихідного дня?

Як свідчить досвід інших країн, карантин вихідного дня дійсно обмежує соціальні контакти та зменшує кількість інфікованих. Наприклад, в Ізраїлі в середині липня за добу виявляли 1700 хворих. Влада запровадила карантин вихідного дня, і за 2 тижні інфікованих стало втричі менше, близько 600 на день.

Звісно, не можна однозначно стверджувати, що в нашій країні карантинні обмеження у вихідні дні дадуть результат. Тому ми запровадили карантин тимчасово, до 30 листопада. У нас буде час подивитись, як за наших умов діють ці обмеження.

Але так чи інакше, сьогодні ми змушені запроваджувати карантинні обмеження. Це дасть можливість стримати розповсюдження інфекції, а відтак – знизити навантаження на систему охорони здоров’я. Водночас треба розуміти, що наші обмеження дозволять громадянам працювати, заробляти гроші, сплачувати податки до бюджету та водночас зменшити кількість соціальних контактів, розірвати ланцюг передачі вірусу.

Окрім того, нещодавно Верховна Рада ухвалила два законопроєкти, що запроваджують ефективнішу систему штрафів за порушення маскового режиму. Його дотримання дозволить загальмувати темпи розповсюдження пандемії.

Як зараз лікують пацієнтів з іншими діагнозами, не з COVID-19?

Усі ми розуміємо, наскільки зросло навантаження на систему охорони здоров’я. А тому уряд запровадив деякі обмеження. Але не для ургентних та онкохворих. Тобто обмеження стосується лише тих планових операцій, які можна відтермінувати без шкоди для здоров’я людини.

Як збільшуватиметься тестування населення?

Ми поступово збільшуємо кількість тестів. Наприклад, за 13 листопада було проведено 73398 тестувань за добу, з них методом ПЛР – 46813. Для порівняння – у березні за добу проводилось лише 200 тестів методом ПЛР.

Взагалі сьогодні українців тестують у 66 державних та комунальних лабораторіях і в 58 приватних. До кінця року ми маємо вийти на рівень 100 тисяч тестів на добу методом ПЛР.

Уже найближчими тижнями до України поставлять експрес-тести на антиген, які дають результат за 15 хвилин. Їх можна буде знайти в сімейних лікарів та мобільних бригад, які виїжджають до пацієнта додому.

Чи достатньо в лікарнях кисню?

Станом на 12 листопада в медичних закладах, які лікують хворих на коронавірус, 22705 ліжко-місць з підведеним киснем. Це 42% від усіх місць, відведених під хворих на COVID-19. На початку вересня, наприклад, було 8800 ліжок, сьогодні майже втричі більше. У нас є завдання Президента – збільшити кількість ліжко-місць з підведеним киснем до 80%. І ми цим займаємось. Власне, уряд нещодавно виділив додатково 895,5 млн грн на забезпечення лікарень системами подачі кисню.

Чи вистачить усім хворим місць?

У нас наразі «під ковід» зарезервовано 54 тисячі ліжко-місць. Та потенційно можемо збільшити до 80 тисяч. Тобто навіть за надзвичайно великої кількості хворих можна всіх забезпечити ліжками.

Школи та садочки планують закривати?

На думку ВООЗ, влада має дозволяти традиційне навчання в школах та садочках і закривати їх тільки за найкритичніших ситуацій. За даними МОЗ, у школах хворіють менше 1% учнів, персоналу та вчителів. Тож наразі діти навчаються, і змін не планується.

Як захистити рідних, якщо у квартирі є хворий?

COVID-19 відрізняється від інших вірусних хвороб тр інкубаційним періодом. Найнебезпечнішою для оточуючих хвороба є за два дні до того, як з’являються перші симптоми. Тому існує велика вірогідність, що в сім’ї всі перехворіють на коронавірус.

Можу порекомендувати надягати маску, дотримуватись дистанції. А найкраще, якщо є можливість, здоровим членам сім’ї переїхати тимчасово жити до іншого приміщення. Також зверніть увагу на людей похилого віку – їх насамперед потрібно ізолювати від хворого.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy