Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький: Повернути пацієнта після реабілітації до активного економічного життя – стратегічне завдання держави

  • 58
Михайло Радуцький: Повернути пацієнта після реабілітації до активного економічного життя – стратегічне завдання держави

Через війну в Україні в декілька разів зросла потреба в реабілітації. Це стосується як військових, що отримали поранення на фронті, так і цивільних, які постраждали внаслідок обстрілів житлових будинків. На цьому наголосив народний депутат «Слуги Народу», голова медичного комітету Михайло Радуцький під час круглого столу «Ефективна реабілітація у сфері охорони здоров’я: якою вона має бути для постраждалого населення?».

«За даними МОЗ, понад 200 тис. українців потребують реабілітаційних послуг, і ця цифра буде збільшуватися. Верховна Рада ухвалила закон про реабілітацію у сфері охорони здоров’я. Він передбачає надання медичних послуг на засадах мультидисциплінарного підходу з перших днів стабілізації стану пацієнта відповідно до логіки біопсихосоціального підходу Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ)», – зазначив Михайло Радуцький.

Також, за його словами, програму медичних гарантій розширено двома новими пакетами щодо реабілітації дорослих та дітей.

«Торік понад 200 тис. пацієнтів отримали реабілітаційні послуги. Запроваджено нову систему ліцензування медичних закладів, які надають послуги з реабілітації. Це дозволило ліцензувати фахівців з реабілітації, які не є медичними працівниками, але надають реабілітаційну допомогу. Наприклад, фізичні терапевти, ерготерапевти, терапевти мови та мовлення і протезисти-ортезисти. Збільшено фінансування галузі реабілітації. На цей рік у бюджеті закладено 5,5 млрд грн, що на 1,2 млрд більше минулорічних», – розповів Михайло Радуцький.

Очільник комітету наголосив на підвищеній увазі держави до сфери реабілітації.

«У 2022 році 11% медичних закладів надавали послуги з реабілітації, у 2023 році – 14%. Тобто, система реабілітації продовжує розширюватися відповідно до потреби. На засоби з реабілітації щороку виділяється все більше коштів. За 2023 рік 5% українців скористалися такими послугами», – Михайло Радуцький.

Народний депутат зосередився на важливості проведення інформаційно-роз’яснювальних кампаній та залученні соціальних працівників до супроводу пацієнтів, яких виписали з медичних закладів.

«За даними опитування, 63% пацієнтів не знають про право на отримання реабілітаційні послуги. Інформаційно-роз’яснювальна кампанія для пацієнтів – це той напрямок, над яким нам потрібно працювати разом з громадськими організаціями. Також важливе залучення громад до відновлення пацієнта після того, як завершиться лікування у медичному закладі. Адже кінцева мета держави – це повернути пацієнта до активного економічного життя», – підсумував Михайло Радуцький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy