Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький назвав пріоритети роботи в галузі медицині

  • 91
Михайло Радуцький назвав пріоритети роботи в галузі медицині

У пріоритетах роботи Уряду на 2024 рік – реабілітація, ментальне здоров’я та відновлення медичної інфраструктури.

Про це розповів голова медичного комітету, народний депутат «Слуги Народу» Михайло Радуцький.

За його словами, команда Президента продовжує працювати над напрямками медицини, які стали пріоритетними через повномасштабну війну. Так, кабмін затвердив план дій на цей рік, зокрема й у сфері охорони здоров’я, де передбачені в тому числі законодавчі зміни, над якими працюватиме наш комітет з питань медицини.

Частина цих змін стосується продовження медичної реформи – впровадження інфраструктурного етапу. Він передбачає розподіл лікарень на загальні, кластерні та надкластерні.

«Наразі психологічну допомогу можна отримати у кожного третього сімейного лікаря. У 2024 році на базі кластерних лікарень планується створити щонайменше 30 центрів ментального здоров’я. Що дозволить збільшити доступність психологічної допомоги. Розбудова мережі центрів з ментального здоров’я — наступний крок в межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи першої леді Олени Зеленської», – зауважив Михайло Радуцький.

У кожній кластерні та надкластерній лікарні планується створити сучасне безбарʼєрне відділення на 30-60 ліжок. За прогнозами, це дозволить надавати якість, безоплатні послуги з реабілітації щороку для 126 тис. пацієнтів. Також заплановано створити шість спеціалізованих реабілітаційних медичних закладів національного рівня, повідомив народний депутат.

Також, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, цього року розпочнуть реалізовувати проєкти реконструкції та модернізації понад 100 лікарень.

«Відзначу, що у плані роботи нашого Комітету на цей рік присутні законопроєкти на пріоритетні напрямки плану дій Уряду: про удосконалення законодавства у сфері психічного здоров’я та щодо врегулювання питань здійснення реабілітації, зокрема забезпечення допоміжними засобами реабілітації. Продовжуємо спільно працювати над підвищенням якості медичних послуг», – підсумував голова комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy