Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький назвав пріоритетні медичні закони на 2023 рік

  • 360
Михайло Радуцький назвав пріоритетні медичні закони на 2023 рік

Врегулювати питання націнки на ліках, покращити біологічну безпеку населення, захистити населення від інфекційних хвороб, легалізувати медичний канабіс та врегулювати обіг біологічно активних добавок і не тільки. Комітет, профільне міністерство та Офіс Президента затвердили план пріоритетних законопроєктів на цей рік.

Про це розповів голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький під час зустріч із головою бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхтом.

«Плануємо продовжити удосконалювати національне законодавство, наближаючи його до відповідних норм права ЄС. Комітетом, профільним міністерством, Офісом президента затверджений план із 10 пріоритетних законопроєктів на цей рік», – зазначив він.

По-перше, повідомив народний депутат «Слуги Народу», на цей рік запланований розгляд двох законопроєктів – про біологічну безпеку та біологічний захист, а також про захист населення від інфекційних хвороб, які логічно доповнять закон про громадське здоров’я, ухвалений минулого року.

Також триває робота над законопроєктом про медичні вироби. Минулого року документ розробив Уряд, але законопроєкт не враховував останні зміни технічних регламентів ЄС, тому до тексту потрібно внести відповідні правки.

Три законопроєкти безпосередньо пов’язані з війною: про телемедицину, про реабілітацію, про медичний канабіс.

«Особливо відзначу законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. За даними МОЗ, близько 2 млн українців за показаннями могли б приймати для лікування чи полегшення болю ліки на основі канабісу. Це стосується онкохворих, пацієнтів з епілепсією, з посттравматичним синдромом, з яким найчастіше стикаються військові. Профільне міністерство прогнозує, що через війну кількість таких пацієнтів збільшиться до 5 млн людей. Тому ми маємо якнайшвидше ухвалити законопроєкт», – сказав політик.

Ще два законопроєкти комітет розробляв минулого року – про допоміжні репродуктивні технології та про самоврядування медичних професій в Україні. Щодо другого документу наразі МОЗ завершує громадські обговорення та консультації зі стейкхолдерами галузі. Також планується врегулювати обіг біологічно активних добавок та удосконалити медико-соціальну експертизу (МСЕК), розповів Михайло Радуцький.

Ще одна законодавча ініціатива стосується регуляції аптечної діяльності.

«Сьогодні через маркетингові платежі у деяких аптечних мережах націнка на ліки складає до 140%. В результаті пацієнти вимушені істотно переплачувати за ліки. Ярно Хабіхт повідомив, що у вересні ВООЗ проводив дослідження з цього приводу. Зокрема 60% опитаних назвали високі ціни на ліки одним із найголовніших бар’єрів до доступу до лікування. ВООЗ надішле до Комітету результати дослідження для ознайомлення», – зазначив голова комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy