Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький назвав найважливіші закони у сфері медицини у 2024 році

  • 49
Михайло Радуцький назвав найважливіші закони у сфері медицини у 2024 році

Попри повномасштабне вторгнення Україні вдалося забезпечити стабільну роботу медичної сфери та ухвалити системні закони, які дозволять привести лікування пацієнтів до європейських норм.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Серед найважливіших для медичної галузі законопроєктів, які парламент ухвалив у 2024 році, парламентар назвав проєкти законів про ліквідацію МСЕК, регулювання БАДів, заборону медпрацівникам рекламувати фармкомпанії та низку інших.

«Застаріла та корумпована МСЕК ліквідована. Замість неї від початку 2025 року запрацюють експертні комісії, які проводитимуть оцінювання повсякденного функціонування за критеріями Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я. Цифровізована система забезпечить прозорість всіх рішень», – зазначив Радуцький.

Ще однією важливою законодавчою ініціативою, яку ухвалив парламент, він назвав законопроєкт про регулювання БАДів.

«Він удосконалює регулювання виробництва та обігу харчових доповнювачів, приводить українське законодавство до вимог відповідної директиви ЄС та усуває можливість для маніпуляцій, коли ліки продаються під виглядом БАДів», – пояснив очільник профільного парламентського комітету.

Крім того, Верховна Рада ухвалила рішення продовжити медичні закупівлі через договори керованого доступу – це дозволяє закуповувати медичні препарати для лікування рідкісних захворювань за зниженою ціною.

Загалом, за словами Радуцького, Нацагенція «Медичні закупівлі України» у 2024 році заощадила 2,1 млрд грн. Ці кошти уряд спрямовує на додаткові закупівлі ще понад 250 позицій медичних товарів.

Також важливими рішеннями парламенту в медичній сфері стала заборона наносити на упаковку лікарських засобів будь-яку інформацію рекламного характеру, що вводить в оману споживачів. А також заборона медпрацівникам рекламувати фармацевтичні компанії.

«Документ встановлює перелік заборон у взаємодії медичних працівників та фармацевтичних компаній. Зокрема йдеться про заборону надання медпрацівникам лікарських засобів для просування, постачання брендованої продукції та впровадження програм лояльності для лікарів. Подібні заборони багато років діють у країнах ЄС та США», – підсумував Радуцький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy