Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький: Міжнародні партнери допоможуть інститутам НАМН вчасно увійти до єдиного медичного простору

  • 73
Михайло Радуцький: Міжнародні партнери допоможуть інститутам НАМН вчасно увійти до єдиного медичного простору

До 1 січня 2025 року, відповідно до законодавства, всі відомчі медичні заклади мають перейти до єдиного медичного простору. З наступного року держава не буде окремо фінансувати інститути Національної академії медичних наук, винятково через Програму медичних гарантій. 

Про це повідомив голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Михайло Радуцький за підсумками наради з керівництвом НАМНУ, експертами USAID та міжнародної аудит-консалтингової корпорації Deloitte.

Проте, як зауважив Радуцький, якщо говорити про стан готовності інститутів до фінансування через НСЗУ, то прогрес поки що недостатній. Наразі з 33 інститутів готові до такого переходу лише 7. 

«З одного боку, є технічні проблеми – наприклад, не вистачає комп’ютерів, щоб приєднатися до електронної системи. З іншого – бажання академіків перейти на загальні засади та єдині стандарти, за якими працюють медичні заклади, з окремим фінансуванням наукової роботи. Як наслідок, держава може втратити інститути та цінні кадри», – акцентував очільник медичного комітету.  

За його словами, щоб допомогти академії розв’язати юридичні та організаційні проблеми, було вирішено звернутися до надійного партнера – Агентства США з міжнародного розвитку USAID та міжнародних аудиторів з Deloitte.

Парламентар розповів про найбільш проблемні питання, які обговорили з експертами, – це, зокрема, формування стратегії кожного інституту для входження до ПМГ, юридична допомога такого переходу інститутів на державні некомерційні підприємства, визначення процедури виборів керівників інститутів у новому юридичному статусі (наразі проходять вибори, у ДНП голову призначають). 

«Домовилися організувати декілька технічних зустрічей, щоб провести оцінку прогресу інститутів у входженні до єдиного медичного простору та визначити пріоритетні питання, в яких потрібна допомога міжнародних експертів», – підсумував Михайло Радуцький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy