Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький: Коли запрацює закон про медичний канабіс

  • 97
Михайло Радуцький: Коли запрацює закон про медичний канабіс

16  серпня 2024 року буде введений у дію Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis)» № 3528-IX.  До того часу виконавча влада має розробити всі нормативно-правові документи та запустити два реєстри. Про це повідомив народний депутат «Слуги Народу» Михайло Радуцький за  результатами засідання очолюваного ним медичного комітету, в якому взяли участь Міністр охорони здоров’я, голова НСЗУ, представники МВС, Мінагрополітики, Держлікслужби та громадських організацій.

За його словами, депутати Комітету зацікавлені в тому, щоб закон був не лише на папері, а реально працював.

«У рамках парламентського контролю заслухали звіти про те, як просувається розробка та затвердження підзаконних актів», – зазначив Михайло Радуцький.

Заступник міністра охорони здоров’я Марина Слободніченко поінформувала, що міністерство розробило всі необхідні 14 нормативно-правових актів. Наразі документи перебувають на громадському обговоренні. Два реєстри – функціонал Е-рецепт в електронній системі охорони здоров’я та облік суб’єктів господарювання. Перший – на стадії технічного завдання, має запрацювати орієнтовно 10 серпня, другий – на початку осені. Розроблено постанову Уряду щодо перенесення медичного канабісу із таблиці І з особливо небезпечними забороненими речовинами до таблиці ІІ, де вказані наркотичні засоби з обмеженим обігом.

МВС підготувало зміни до наказу про порядок організації цілодобової охорони ділянки для вирощування канабісу. Держлікслужба, вивчивши закордонний досвід, пропонує розробити настанови для медиків щодо лікування пацієнтів препаратами на основі канабісу відповідно до хвороби. Мінагрополітики направило наказ щодо технічних конопель на затвердження до центральних органів влади.

«Продовжуємо тримати це питання на контролі. Нагадаю, що за оцінками МОЗ, близько 2 млн пацієнтів зможуть за призначенням лікаря полегшувати більш ліками на основі канабісу. В тому числі військові, які страждають на ПТСР, пацієнти з епілепсією, онкохворі, паліативні хворі», – наголосив Михайло Радуцький.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy