Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Подоляк: Спекуляції навколо нових гарантій безпеки для України перешкоджають відстоюванню наших інтересів

  • 349
Михайло Подоляк: Спекуляції навколо нових гарантій безпеки для України перешкоджають відстоюванню наших інтересів

Під час обговорення нових можливих безпекових форматів Україна чітко розуміє всі наявні ризики та аналізує наслідки непродуманих документів, підписані чи ратифіковані нашими попередниками. Про це в інтерв’ю BBC News Україна заявив член української делегації на переговорах з Росією, радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк.

«Ми не будемо припускатися помилок, коли ми беремо слова, не підкріплені юридичними зобов’язаннями, і робимо їх іконами. Україна сьогодні має вже 26-й день війни. Ми довели, що абсолютно чітко розуміємо, що таке сучасний світ, які в цьому світі є конфлікти і як їх треба вирішувати. Ми розуміємо, які мають бути гарантії і як їх треба закріпити через певні зобов’язання конкретних країн», – сказав він.

Михайло Подоляк додав, що всі ці помилки, допущені політиками протягом останніх 30 років, Україна матиме на увазі, і ніяких Будапештських меморандумів, які не мають юридичної складової, точно не буде.

«Так само як не можна підписувати Мінські угоди, що було зроблено 8 років тому, не розуміючи наслідків цих угод», – зазначив він.

Водночас, наголосив радник глави Офісу Президента, все, що стосується, які гарантії безпеки будуть обговорюватися, які будуть відносини з НАТО, – це сьогодні спекуляції.

«Немає сьогодні збудованої конкретної конструкції, яка б абсолютно чітко сказала, що це інтереси України і вони мають бути гарантовані. Ці спекуляції в тому числі використовує РФ, і це нам не додає ні в переговорному процесі, ні у відстоюванні інтересів України», – розповів Михайло Подоляк.

За його словами, наразі скепсис щодо НАТО має конкретні причини. Адже в Україні та у Європі триває війна, яку наша держава не провокувала. 10 мільйонів людей залишили свої домівки, тікаючи від зони бойових дій. І попри прохання до НАТО закрити небо, щоб не продовжувався геноцид мирного населення, Альянс стоїть осторонь.

«Ми питаємо, а для чого тоді потрібні ОБСЄ, НАТО – щоб сказати, що це погано і все? Ми вважаємо, що блок НАТО міг би більш інтенсивно оцінювати ризики того, що робить РФ, і більш активно в це втручатися у будь-якому форматі. А не лише говорити публічні заяви про те, що Україна поки що не може бути в НАТО. Адже будь-яка така заява заохочує РФ до більш агресивних дій проти України. А ми хочемо, щоб цього не було. От звідси скепсис», – заявив він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy