Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Ананченко: сьогодні завдання №1 для кожного – допомога фронту

  • 182
Михайло Ананченко: сьогодні завдання №1 для кожного – допомога фронту

Про роботу «Слуги Народу» на Сумщині розповідає голова Сумської обласної організації партії Михайло Ананченко

Якими є основні напрямки діяльності вашої організації у 2024 році?

У 2024 році, як і в попередньому, робота Сумської обласної організації політичної партії «Слуга Народу» була зосереджена на декількох напрямках. Поруч зі зміцненням позицій політичної сили через ефективну роботу депутатів, наша команда підтримує захисників, допомагає вимушено переміщеним особам та тим, хто постраждав від війни через системні обстріли або взагалі втратив своє житло. Наші депутати підтримують та допомагають в проведенні заходів та реалізації проєктів обласної організації.

Як обласна організація допомагає фронту, ветеранам, ВПО?

Сьогодні завдання №1 для кожного – це допомога фронту, захисникам. Так, завдяки ініціативам та підтримці наших депутатів практично в кожній громаді Сумщини були ухвалені десятки рішень про виділення коштів для військових підрозділів. Загалом, станом на зараз, ради різних рівнів на Сумщині виділили більше 200 млн грн. на ЗСУ.

Лідерами в такій діяльності я б назвав Липоводолинську селищну раду в Роменському районі (більше 22 млн грн.), Попівську сільраду на Конотопщині (17,5 млн грн), Чернеччинську громаду Охтирського району (16 млн грн.) та  громади Сумського району.

Крім цього, в радах є рішення про забезпечення дітей захисників безкоштовним харчуванням в школах, відшкодування комунальних послуг. Також громади виділяють кошти на адресну допомогу пораненим бійцям.

Чимало депутатів від «Слуги Народу», причому різних рівнів, мають тісні зв’язки з командирами батальйонів, бригад і роблять все можливе, аби виконувати їх запити, сприяти логістиці  важливих для захисників вантажів.

Хочу відзначити депутатів Сумської обласної ради Олексія Романька, Олександра Слюсаря, голову Чернеччинської громади, обраного від «Слуги Народу», Романа Бублика, голову Дубов’язівської громади Леоніда Білика, депутатів Путивльської міськради Віталія Федоренка та Віталія Счастливцева.

Щодо підтримки ветеранів, наша обласна організація сприяла участі ветеранів Сумщини у змаганнях з адаптивних видів спорту п’ятого етапу всеукраїнського туру змагань серед ветеранів «Сильні України» в Полтаві.

Робота з ВПО – то окремий розділ роботи Сумської обласної організації «Слуги Народу». Щомісяця на базі обласного офісу проводяться зустрічі та круглі столи за участі переселенців, відповідних обласних та міських структур, що займаються питаннями даної категорії. Під час них люди знаходять відповіді на свої питання, отримують вичерпну інформацію щодо поселення, працевлаштування, виплат та інше.

Цьогоріч завдяки співпраці з Почесним консулом Республіки Молдова в м. Суми Ємілем Нурієвим, 50 дітей, що постраждали від війни – а це діти військових, діти загиблих захисників та діти з числа ВПО, – поїдуть на двотижневе оздоровлення до Молдови.

Назвіть проєкти, розроблені саме у вашій області, які могли б стати рольовими моделями для інших регіонів

У пам’ять про загиблих захисників та захисниць Сумщини, з моєї ініціативи в кінці квітня був презентований проєкт «Код Пам’яті». Бо саме цей код має стати невід’ємною частиною генетичного коду сумчан та зберегти памʼять про загиблих Героїв.

У межах проєкту по містах та громадах встановлюються таблички з портретами та короткою інформацією про загиблих захисників. Кожна така табличка має QR-код, що веде на сторінку сайту heroes.sumy.ua , де розміщена більш детальна інформація та відеоролик про життєвий шлях кожного героя за мирного життя та на війні. Сайт буде поповнюватися матеріалами стільки, скільки в цьому буде потреба.

Ще один проєкт – від жіночого крила Сумської обласної організації. «Зе!Жінки» Сумщини проводять цикл зустрічей «Ментальне здоров’я: як його зберегти в умовах війни», адже ця тема актуальна та важлива для мешканців прикордонної області.

На ці зустрічі приходять учасниці руху, прихильники, чимало жінок ВПО. Говорять про здатність справлятися з повсякденними стресами як складовою ментального здоров’я особистості в умовах війни. Навчають, як управляти  стресом, самодопомозі та розвитку стресостійкості під час війни, обмінюються історіями та досвідом щодо збереження ментального здоров’я. 

Чи долучається обласна організація до евакуації мешканців прифронтових населених пунктів?

Сумщина – прикордонна область, яка у 2022 році однією з перших зустріла російських окупантів. Маючи протяжність кордону з ворогом майже 564 км, область впродовж цих більше 2,5 років війни потерпала від щоденних ворожих обстрілів та авіанальотів.

Спочатку були евакуйовані жителі двохкілометрової зони, потім – п’яти- та десятикілометрової. На сьогодні триває евакуація міста Глухів. Цим офіційно займається Сумська обласна військова адміністрація, а наша організація здійснює інформаційну підтримку.

Чи підтримує партійна команда зв’язок із мешканцями  територій, котрі були евакуйовані?

Як я вже сказав, на евакуйованих територіях все одно залишаються жити люди. Представники нашої команди, а це депутати на місцях, керівники громад, що були обрані від «Слуги Народу», постійно з ними на зв’язку. Зважаючи, що в більшості таких випадків з населеними пунктами відсутнє транспортне сполучення, до людей доїжджають гуманітарні місії, волонтери.

Тому наші голови громад, які лишилися на територіях з першого дня війни і до сьогодні, підтримують людей. Коли треба – допомагають, привозять все, що необхідно.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy