Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

«Ми більше не можемо дозволити собі обігрівати вулицю». Олена Шуляк розповіла про ключові особливості нового законодавства щодо будівель

  • 73
«Ми більше не можемо дозволити собі обігрівати вулицю». Олена Шуляк розповіла про ключові особливості нового законодавства щодо будівель

Усі нові будівництва в країні, включаючи житлове, мають відповідати мінімальним вимогам енергоефективності. Вони залежать від призначення будівлі, її висотності та виду. Ці вимоги переглядатимуть кожні 5 років.

Про це під час Конференції TeamWIN: Дні Вікна і Скла в Україні 2024 повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

За її словами, ще влітку 2022 року Україна ухвалила важливе для будівельної сфери євроінтеграційне законодавство. Йдеться про закон № 2392-ІХ щодо запровадження комплексної термомодернізації будівель.

«Ми часто опалюємо не свої квартири, а повітря – якраз через низьку енергоефективність наших домівок. Якщо подивитися на показник, скільки витрачається енергії, щоб опалювати будинки в Україні, то він у 2-3 рази вищий, ніж у країнах Євросоюзу. Щоб цього уникнути, нам потрібно проводити комплексну термомодернізацію будівель, а нові будівництва мають вже зводитись енергоефективними. Відтепер це не потреба, а правило для всіх», – акцентувала Олена Шуляк.

Парламентарка пояснила: суть нового євроінтеграційного законодавства у тому, що всі нові будівництва мають відповідати мінімальним вимогам до енергоефективності. Вони залежать від функціонального призначення, висотності та виду будівлі. І ці вимоги будуть переглядатися кожні 5 років.

Законом передбачається реалізація:

✔ Стратегії термомодернізації будівель до 2050 року та створення Національної бази будівель

✔ Термомодернізації під час капітального ремонту та реконструкції

✔ Національного плану збільшення кількості будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії

✔ Енергетичного менеджменту в будівлях публічного сектору, які фінансуються за гроші платників податків.

«Термомодернізація під час капітального ремонту – це робота з утепленням фасадів, інженерними мережами, встановлення індивідуальних теплопунктів. Всі ці заходи разом дозволяють витрачати на опалення менше, проте жити у теплих домівках», – пояснила Олена Шуляк.

Нагадаємо: з  1 січня 2025 року в Україні почнуть діяти положення Регламенту ЄС №305, які імплементовано в Україні Законом «Про надання будівельної продукції на ринку». Згідно з ними в Україні можна буде використовувати тільки ту продукцію, яка відповідатиме більше ніж 1000 нових стандартів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy