Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

МВС закликає громади створювати центри безпеки громадян

  • 11487
МВС закликає громади створювати центри безпеки громадян

Міністерство внутрішніх справ закликає територіальні громади до співпраці, зокрема шляхом створення центрів безпеки громадян. Такі центри об’єднують пожежно-рятувальну команду, поліцейського громади та фельдшерсько-акушерський пункт.

Про це йшлося на нараді з організації безпекової складової в територіальних громадах Рівненської області, в якій взяв участь голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

«Вдумайтесь: на фронті щорічно наша держава втрачає біля 300 життів, а на дорогах в той же час гине понад 3000 осіб. Центральна влада зможе вирішити питання безпеки лише у взаємодії з місцевими громадами», – сказав перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін.

Він зауважив, що в Україні вже є позитивні приклади створення центрів безпеки громадян. Зокрема в ході наради було презентовано такий центр у Білокриницькій ОТГ на Рівненщині, який став першим подібним закладом в області та обслуговує понад 5 тисяч мешканців.

«Поліцейський офіцер громади – це той самий сімейний лікар, тільки в сфері безпеки. Там, де він є, ми бачимо в рази менше звернень громадян зі скаргами і зростання довіри з 40% до 70. Те ж стосується добровільних пожежних дружин», – розповів Євгеній Єнін.

Також заступник міністра підняв питання підвищення заробітних плат поліцейським та рятувальникам, щоб зупинити «текучку» кадрів. Для цього у міністерстві пропонують підвищити рівень видатків з держбюджету-2022, зокрема на потреби ДСНС.

Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін наголосив, що саме на рівні ОТГ питання безпеки є надзвичайно актуальним.

«На сьогоднішній день 40 тисяч пожеж виникає саме у сільській місцевості. В них щороку гине близько 1000 осіб – це дуже велика цифра, друга після ДТП. Задача нашої служби – допомогти у створенні місцевих пожежних команд або центрів безпеки. Ми ставимо за мету зменшити час приїзду рятувальних команд до найвіддаленішого населеного пункту до 20 хвилин, а в подальшому хочемо говорити про 10 хвилин», – сказав він.

Голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко звернув увагу на необхідність роз’яснювальної роботи з громадянами, особливо з дітьми та підлітками. Цю тему він має намір обговорити з представниками МВС, Міносвіти та територіальних громад.
«Наприклад, у Рівному нам показали інтерактивний клас пожежної безпеки. Тут маленькі діти можуть познайомитися з тим, які бувають небезпечні ситуації: що буде, якщо не вимкнеш електропраску, яким буває чадний газ тощо. І, звичайно, яка класна, сучасна та потрібна суспільству професія пожежного», – навів приклад голова партії.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy