Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Молодь, людиноцентричність, інформполітика: Ірина Верещук про 5 пріоритетів на посаді міністра з реінтеграції ТОТ

 • 9403
Молодь, людиноцентричність, інформполітика: Ірина Верещук про 5 пріоритетів на посаді міністра з реінтеграції ТОТ

Належне фінансування проєктів з реінтеграції, людиноцентричність, інформаційна політика, освіта та працевлаштування молоді з тимчасово окупованих територій. Ці напрямки стануть пріоритетами для нової віцепрем’єр-міністерки – міністерки з реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.

Її призначення у четвер, 4 листопада, підтримала Верховна Рада 260 голосами.

Під час виступу з трибуни парламенту Ірина Верещук окреслила такі пріоритети роботи:

 1. Забезпечення належного фінансування проєктів з реінтеграції, мобілізація фінансових зусиль міжнародних партнерів України для підтримки відповідних проєктів по Донбасу та Криму. Особливу увагу міністерство приділятиме інфраструктурним проєктам в районах, прилеглих до тимчасово окупованих територій.

  «Йдеться про постачання води в Донецьку та Луганську області, будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб», – пояснила Ірина Верещук.
 2. Гуманітарна складова і людиноцентричність. За словами новопризначеної міністерки, ці напрямки будуть фундаментом політики держави по відношенню до людей з тимчасово окупованих територій, адже гуманітарна складова – це ключ до реінтеграції.
 3. Інформаційна політика. Держава має розмовляти з людьми на тимчасово окупованих територіях мовою повернення та возз’єднання, підтримки та допомоги, наголошує пані Верещук.
 4. Юридична та дипломатична робота. Йдеться про підтримку переговорів у Тристоронній контактній групі, а також створення до кінця 2021-го року спеціалізованої державної установи – Українського національного центру розбудови миру. Він займатиметься збором доказової бази порушення прав, пов’язаних із тимчасовою окупацією та збройною агресією РФ.
 5. Освіта та працевлаштування молоді з тимчасово окупованих територій – головний пріоритет Міністерства реінтеграції.

  «Ми хочемо, щоб нова сторінка їхнього життя починалася з переїзду на підконтрольну територію, де на них чекатимуть толерантні люди, якісна освіта, робота, іпотека, гарні друзі і можливість створити сім’ю», – наголосила Ірина Верещук.

Міністерка також звернулася до жителів тимчасово окупованих територій:

«Де б ви не перебували – в Криму чи на Донбасі – ми вас любимо і чекаємо. Незалежно від того, які у вас політичні погляди, релігійні вподобання, якою мовою вам зручніше зараз говорити. Прийде час і ми обов’язково будемо разом. Я це знаю. Слава Україні».

Поділитись:

 • Facebook
 • Twitter
 • Telegram
 • WhatsApp
 • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy