Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Мобілізація засуджених: Олена Шуляк розповіла, кому не дадуть зброю

  • 640
Мобілізація засуджених: Олена Шуляк розповіла, кому не дадуть зброю

Верховна Рада 4 квітня у першому читанні ухвалила законопроєкт про можливість добровільної мобілізації засуджених. Щоправда, стати до захисту Батьківщини зможуть далеко не всі охочі, які перебувають за ґратами.

Про це в ефірі національного телемарафону розповіла очільниця політичної партії «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

«Сьогодні немає популярних рішень, які б подобалися всім, тому мобілізація засуджених підпадає під категорію не дуже популярних рішень. Такі норми закону дискуються навіть у сесійній залі. Зараз, коли законопроєкт пройшов перше читання і готується до другого, ми не виключаємо, що будуть певні правки, які будуть розглядатися і правоохоронним комітетом і вже потім будуть голосуватися в сесійній залі», – зазначила Олена Шуляк.

Народна депутатка повідомила, що законопроєкт передбачає згоду засуджених на мобілізацію, відповідність низці категорій та належний стан здоров’я.

«Перш за все вони будуть проходити медичний огляд, який відбуватиметься двічі. Перший – безпосередньо в місці, де вони відбуваються таке покарання, а другий – під час проходження ВЛК. Всі засуджені, які виявили бажання бути мобілізованими, і захищати країну, будуть також обов’язково проходити психологічну експертизу, також обов’язково потрібна буде згода командира військової частини», – пояснила Олена Шуляк.

Очільниця партії вказала, що після збору необхідних документів – заяви засудженого, згоди військової частини, медичних довідок – суд має розглянути заяву засудженого та ухвалити рішення про те, чи може особа підписати контракт і бути умовно-достроково звільненою.

«Звичайно будуть винятки. Не зможуть підписати контракт і бути мобілізованими люди, які скоїли злочини проти основ національної безпеки, колаборанти, які здійснили вбивства, інші тяжкі злочини, як сексуальне насильство тощо», – наголосила Олена Шуляк.

Очільниця комітету зазначила, що за засудженими, які проходитимуть службу, здійснюватиметься певний адміністративний нагляд.

«Нагляд будуть здійснювати командири таких частин, такі засуджені будуть знаходитись на спеціальному військовому обліку. Підвищується кримінальна відповідальність, якщо такий засуджений вже підписав контракт, але вирішив піти з поля бою. Всі засуджені будуть служити в окремих спецпідрозділах, або в окремих військових частинах, вони не будуть знаходитись всі разом з нашими військовослужбовцями», – резюмувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy