Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Міжпарламентське співробітництво допомагає зміцнювати міжнародну підтримку України

  • 162
Міжпарламентське співробітництво допомагає зміцнювати міжнародну підтримку України

Верховна Рада збільшила кількість груп міжпарламентського співробітництва, що дозволило розширити географію підтримки України. Про це під час брифінгу повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжнародного співробітництва Арсеній Пушкаренко.

«У нас збільшилася кількість груп міжпарламентського співробітництва. Це вплинуло на розширення нашої діяльності у роботі з країнами глобального півдня – це країни Африки, Південної Америки. Сподіваюся, що в цьому році
ми посилимо цю роботу», – зазначив Пушкаренко.

Він додав, що завдяки зусиллям української дипломатії у 2023 році Україні вдалося досягти ухвалення низки важливих рішень на міжнародному рівні.

«У травні Парламентська Асамблея НАТО дала визначення режиму рф – рашизм, і понад 40 держав підтримали це рішення. Йдеться про ідеологію, яка направлена на знищення конкретної нації та держави», – навів приклад заступник голови профільного комітету.

Також, за його словами, Україна продовжує отримувати підтримку від Парламентської асамблеї Організації чорноморського економічного співробітництва та ОБСЄ.

«У липні на ПА ОБСЄ за участі 57 держав створили спецкомітет з гуманітарної підтримки України, а наш колега Микита Потураєв став віце-президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ. Це важливе досягнення», – наголосив Пушкаренко.

Він зазначив, що цьогоріч українські делегації продовжують працювати над низкою важливих для України рішень

«Сьогодні через парламентську дипломатію ми активно працюємо над тим, щоб більше держав-членів ООН підтримали нашу ініціативу стосовно неправомочності перебування рф у цій організації та Радбезі ООН. Також через групи дружби ми активізуємо роботу з розширення кола країн, які готують майбутній міжнародний трибунал. Наразі до цього процесу долучилися вже 40 країн», – сказав народний депутат.

Ще один напрям роботи – подальше визнання парламентами світу Голодомору в Україні.

«Ми просимо всі парламенти світу визнавати Голодомор геноцидом. І переконуємо, що політика геноциду кремля стосовно нашої держави виникла не вчора і не 10 років тому, коли почалась агресія на Донбасі і в Криму. Корені цієї політики дуже глибокі», – наголосив Пушкаренко.

Він зазначив, що наразі парламентські делегації активно працюють – кожна поїздка є колосальною роботою з десятками годин спілкування.

«На міжпарламентському рівні, починаючи від голови Верховної Ради і закінчуючи всіма нашими колегами з груп дружби, дійсно є великі результати. Ми бачимо, що нам вдається переконувати наших колег навіть в тих державах, де уряд не поділяє погляд на агресію рф проти нашої держави», – резюмував Пушкаренко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy