Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Міжнародні експерти матимуть вирішальний голос при ухваленні рішень конкурсною комісією

  • 5302
Міжнародні експерти матимуть вирішальний голос при ухваленні рішень конкурсною комісією

Вирішальну роль у роботі конкурсної комісії щодо добору членів ВККСУ належатиме міжнародним представникам.

Про це наголосив під час брифінгу голова парламентського Комітету з питань правової політики Андрій Костін.

Так, він пояснив, що сьогодні парламент розпочав розгляд законопроєкту № 3711-д, мета якого відновлення роботи ВККС на нових засадах. Йдеться про засади конкурсного відбору на відміну від попередніх моделей, які передбачали квотний принцип формування органу.

«Застосування конкурсної моделі дозволить відібрати кращих фахівців, які формуватимуть судову систему. Наразі є дефіцит суддів: понад 2000 вакантних посад, і це означає, що доступ громадян до правосуддя є не таким, як має бути. Нова ВККС має завершити кваліфікаційне оцінювання 2000 чинних суддів. Це також інструмент очищення судової системи. За результатами оцінювання судді, які не відповідають доброчесності, принципам професійної етики та належної компетенції, мають покинути судову систему і звільнити місце для нових фахових суддів», – розповів він.

Голова комітету зазначив, що комітетом підготовлено допрацьований до 2 читання варіант. Він передбачає, що конкурсна комісія складатиметься з 3 представників Ради суддів України і 3 представників, які будуть рекомендовані міжнародними організаціями, що співпрацюють із Україною у сфері боротьби з корупцією та допомоги в реформі правової системи.

«Конкурсна комісія має ухвалювати рішення відповідно до рекомендації Венеційської комісії, і це наша позиція. У такому форматі, який передбачає вирішальну роль міжнародних партнерів в ухваленні рішень. Це революційна новина та революційна рекомендація «Венеційки», адже Україна буде першою в Європі, що застосує таку модель. Ми з довірою ставимось до партнерів, і вони підберуть найкращих фахівців із погляду оцінки доброчесності та професійної етики. За допомогою нової комісії буде сформована Вища кваліфікаційна комісія суддів», – зазначив Андрій Костін.

Рекомендація Венеційської комісії полягає в тому, що для того, аби рішення було ухвалено, 4 з 6 членів комісії мають віддати свої голоси. Але серед цих 4 членів щонайменше 2 мають бути представниками міжнародних партнерів.

У разі однакової кількості голосів «за» і «проти», голоси трьох членів конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями, є вирішальними.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy