Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Місцевій владі потрібен комплаєнс-контроль. Що це і як він допоможе мінімізувати корупцію

  • 155
Місцевій владі потрібен комплаєнс-контроль. Що це і як він допоможе мінімізувати корупцію

В органах місцевого самоврядування потрібно запровадити комплаєнс-систему, яка є звичною практикою у крупному бізнесі, оскільки передбачає заходи, що допомагають запобігти репутаційних втрат. Саме комплаєнс дозволяє усунути можливі ризики, які можуть до них призвести ще на етапі їх потенційного виникнення. В ОМС України цю практику не застосовують на 100%, тому в цьому напрямку важливо рухатись в рамках продовження реформи децентралізації.

Таку заяву на публічній презентації рекомендацій Ради Європи щодо правил етичної поведінки депутатами місцевих рад та виборними особами місцевого самоврядування, що відбулася нещодавно Національному агентстві з питань запобігання корупції, зробила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії “Слуга Народу Олена Шуляк.

Вона пояснила – громадам для залучення міжнародного фінансування в рамках проєктів відновлення потрібно мати довіру як всередині своєї громади, так і безпосередньо у міжнародних партнерів. Але щоб така довіра вибудовувалася, потрібно обов’язково вже зараз працювати над впровадженням в ОМС системи комплаєнс.

“Зараз дуже багато говориться про вирішення фінансових проблем наших ОМС і наших громад. І саме тому на місцях повинні працювати професійні, добропорядні, чесні люди – і на посадах в ОМС, і на виборних посадах “, – наголосила народна депутатка.

За її словами, якщо говорити про систему етики, про комплаєнс-контроль, в першу чергу йдеться про нульову толерантність до корупції, постійну оцінку корупційних ризиків і систему, яка може надавати відповідні запобіжники. Тому важливо, щоб до всіх процесів, пов’язаних з прийняттям рішень на місцевому рівні, обов‘язково долучалися мешканці. Шуляк наголосила – щоб збудувати нову сучасну, модернову Україну, потрібно докорінно змінювати ряд правил у сфері публічної етики органів місцевого самоврядування. Але проблемою є те, що в Україні поки не існує повноцінної системи публічної етики.

“Один з існуючих інструментів в цій системі, який слід виокремити, – імперативний мандат. Минулого року більше ніж 40 місцевих депутатів були відкликані, в цьому році також почали такі процеси очищення і відкликання. Все це – відповідна реакція на вчинені дії тих чи інших представників влади”, – розповіла голова партії “Слуга Народу”.

Крім запровадження комплаєнс-контролю для етичної поведінки місцевих депутатів, для етичного кодексу важливо мати інструменти, які дозволять запобігати конфлікту інтересів, наголосила Шуляк. За її словами, деякі громади вже почали працювати над антикорупційними стратегіями і декілька вже впроваджують систему антикорупційних уповноважених і навіть працюють над етичними кодексами.

“Я сподіваюся, що в парламенті після того, як всі фракції і групи дійшли згоди, етичний кодекс буде ухвалений ще за нашої каденції”, – резюмувала Олена Шуляк.

Нагадаємо, наприкінці березня 2023 року Міжнародний валютний фонд затвердив чотирирічну програму розширеного фінансування EFF для України – на $15,6 млрд. Згідно з нею близько третини заходів безпосередньо стосуються управління та боротьби з корупцією.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy