Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Місцеві ради вимагають ухвалити законопроєкти про передачу землі громадам

  • 10114
Місцеві ради вимагають ухвалити законопроєкти про передачу землі громадам

Сотні місцевих рад по всій країні надіслали звернення до парламенту з вимогою якнайшвидше проголосувати законопроєкти №2194 і №2195, які завершують децентралізацію і передають землю громадам за межами населених пунктів.

Цю вимогу підтримали обласні ради, зокрема Тернопільська та Миколаївська, великі міста – Чернівці, Житомир, Херсон. А також менші міста – Гайсин, Долина, Броди, Вознесенськ, Горішні Плавні, Чортків, Люботин, Кам’янець-Подільський, Славута та багато інших. Крім того, ухвалення земельних законопроєктів вимагають села і селища зі всіх областей України: від Луганської і Донецької областей – до Сумської, Львівської, Одеської і Херсонської.

У зверненнях йдеться про те, що з 2002 року землями громад розпоряджаються призначені чиновники, які не враховували інтереси людей та сприяли корупції в земельній сфері.

Місцеві ради наполягають, щоб земельні аукціони проходити онлайн після передачі земель громадам, як передбачає законопроєкт №2195. Це найбільш ефективний спосіб забезпечити прозорі торги та отримати найвищу ціну за право власності чи користування землею.

«Лише громади мають вирішувати, що робити з землею – продавати чи здавати в оренду. А все зароблене має йти в місцеві бюджети на потреби людей, а не осідати в кишенях чиновників», – йдеться в одному із звернень.

Розгляд звернень у місцевих радах ініціювали депутати від партії «Слуга Народу», але голосували за них представники різних політичних сил.

Це свідчить про те, що вимога передати землю громадам є позицією місцевого самоврядування, а не окремої політичної сили, та демонструє реакцію на дії партій, які у парламенті заблокували розгляд земельних законопроєктів «поправочним спамом».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy