Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Містобудівна реформа в Україні базується на принципах Європейської Хартії місцевого самоврядування – Олена Шуляк

  • 258
Містобудівна реформа в Україні базується на принципах Європейської Хартії місцевого самоврядування – Олена Шуляк

Ухвалений законопроєкт №5655, який продовжує реформу містобудування в Україні, відповідає європейським підходам до повноважень місцевого самоврядування у цій сфері.

Про це написала голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк у своєму блозі на Економічній правді.

«Реформа містобудування розроблялася відповідно до принципів Європейської Хартії місцевого самоврядування, яка ратифікована Україною ще у 90-х. Це рамковий документ, який не містить детального опису повноважень місцевого самоврядування, але закладає базові принципи державної політики, декларує важливість місцевого самоврядування як ключової демократичної інституції», – пояснила Шуляк.

Вона додала, що Хартія передбачає широкі повноваження для органів місцевого самоврядування – такі ж, як і реформа містобудування в Україні.

«Згідно з Хартією, місцеве самоврядування – це право і спроможність місцевої влади регулювати та управляти суттєвою часткою публічних справ в інтересах населення. Значну частину містобудування складають розробка та прийняття містобудівної документації. Їх здійснюють на основі територіальних Концепцій інтегрованого розвитку, які створюються із залученням максимальної кількості мешканців», – наводить приклад голова профільного комітету.

За її словами, законопроєкт №5655 стимулює органи місцевого самоврядування виконувати вже наявне законодавство та приймати якісну містобудівну документацію. Це забезпечить комплексний, а не «клаптиковий» розвиток громади.

Також реформа містобудування передбачає розмежування процесів нагляду, контролю та моніторингу.

«Державний нагляд спрямований на учасників містобудівного процесу. Тобто не лише на органи місцевого самоврядування, а й осіб приватного контролю, експертів, які надають послуги. Це функція, що лишається державі, а саме Міністерству відновлення», – заявила Шуляк.

Вона додала, що місцева влада контролюватиме об’єкти будівництва, паралельно здійснювати контроль будуть також Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) та уповноважені особи з містобудівного контролю (приватні компанії).

«Найбільш кричущі незаконні випадки контролюватиме та перевірятиме саме місцева влада. Під час здійснення контролю органи місцевого самоврядування зможуть виносити обов’язкові до виконання приписи, проводити перевірки, зокрема й позапланові», – запевнила очільниця «Слуги Народу».

Для чіткої реалізації повноважень місцевої влади законопроєкт №5655 конкретизує, що саме є самочинним будівництвом. Це будівництво на невідведеній ділянці, без права на виконання робіт, з порушенням обмежень, передбачених містобудівними умовами та обмеженнями, з істотними порушеннями проєктної документації.

«Моніторинг, розробка містобудівної документації, містобудівний контроль, ефективні інструменти протидії самочинного будівництву – усе це широкі повноваження органів місцевого самоврядування, які повністю відповідають Європейській Хартії місцевого самоврядування», – підсумувала Шуляк.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №5655 про реформу містобудування, яка спрямована на цифровізацію будівельного ринку в Україні, впровадження контролю та високої відповідальності за порушення. Реформа сприятиме якісній, прозорій та швидкій відбудові України, а також надасть можливість міжнародним партнерам, які долучаться до фінансування відбудови країни після війни, моніторити якість виконання робіт.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy