Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Мінцифра запустила майданчик для моніторингу реалізації інтернет-субвенції

  • 6144
Мінцифра запустила майданчик для моніторингу реалізації інтернет-субвенції

Міністерство цифрової трансформації запустило майданчик bb.gov.ua, де є вся інформація щодо реалізації проєкту для сіл «Інтернет-субвенція».

На сайті є посилання на спеціальний дашборд, де в online-режимі можна відслідковувати процес реалізації проєкту. Дашборд дозволяє перевірити, які саме громади подали заявку для участі в проєкті. Також можна звірити наявну в Мінцифри інформацію щодо таких громад.

Завдяки такому майданчику кошти під час реалізації проєкту розподілять максимально прозоро та ефективно.

На сайті та дашборді є така інформація:
• мета та цілі проєкту;
• пояснення, як подати заявку;
• правила отримання громадами інтернет-субвенції;
• що робити селянам для отримання доступу до інтернету;
• етап, на якому перебуває проєкт;
• наявність оптичних мереж у селах. Якщо інформація недостовірна – є можливість розповісти Мінцифрі.

Як відзначив заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації від «Слуги Народу» Олександр Федієнко, прозорість під час реалізації проєкту дозволить контролювати процес та підтвердити доцільність проведення швидкісного інтернету в конкретний населений пункт. Адже першочергово потрібно звертати увагу на села без будь-якого наземного оптичного покриття з потенційними користувачами. Інакше недоцільно буде витрачати державні кошти.

«Важливо, що саме міністерство визначатиметься щодо того чи іншого населеного пункту. Необхідно уникнути всіх корупційних ризиків. Ми як народні депутати та я особисто у подальшому будемо контролювати цей процес. І будемо звертатися до правоохоронців, якщо стане відомо про змову голів ОТГ з місцевими провайдерами для «розпилу» бюджетних грошей», – наголосив він.

Нагадаємо, з ініціативи Мінцифри ОТГ можуть отримати держфінансування для підключення до широкосмугового інтернету закладів освіти, бібліотек, медичних закладів, ЦНАПів у селах. На це у бюджеті на 2021 рік є 500 млн грн.

Проєкт передбачає проведення саме оптичного інтернету, який є найбільш швидким, надійним та безпечним. За даними Мінцифри, у 2019-2020 рр. понад 15 тис. сіл, де проживали 3,5 млн українців, не мали такого покриття.

Наразі триває попередній збір заявок від голів ОТГ.

Закупівлі проводитимуть територіальні громади, а реалізацію координуватиме Міністерство цифрової трансформації.

Планується, що за допомоги проєкту вперше отримають доступ до оптичного інтернету 3 тис. сіл з населенням понад 1 млн українців.

Наразі очікується на розгляд постанови щодо порядку та умов надання субвенції урядом. Після її ухвалення почнеться офіційний збір заявок, що триватиме 10 робочих днів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy