Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Мета законопроєкту про деолігархізацію – забезпечення інтересів і національної безпеки України – Федір Веніславський

  • 12188
Мета законопроєкту про деолігархізацію – забезпечення інтересів і національної безпеки України – Федір Веніславський

Законопроєкт про деолігархізацію, який Президент вніс до Верховної Ради та визначив невідкладним, має на меті забезпечення інтересів та національної безпеки України. Він створює чіткі та прозорі правила поведінки для осіб, котрі мають можливості істотно впливати на ухвалення державних рішень і використовують їх у власних інтересах.

Про це заявив член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник Президента в Конституційному Суді Федір Веніславський.

«Президент як гарант державного суверенітету і територіальної цілісності, як особа, що несе пряму конституційно-правову відповідальність за сферу національної безпеки України, вважає, що особи, які підпадають під ознаки, визначені цим законом – створюють реальну загрозу національній безпеці України. А тому має бути відповідний реєстр таких осіб», – сказав народний депутат.

Цей реєстр вестиме Рада національної безпеки і оборони України, бо саме РНБО є координуючим органом з питань національної безпеки, до її конституційних повноважень належить це питання – пояснив Федір Веніславський.

Пропозиції про включення особи до реєстру олігархів подає Кабінет міністрів або члени РНБО.

Федір Веніславський також зазначив, що в реєстр олігархів потраплять особи, які відповідають щонайменше трьом із чотирьох критеріїв:

«Участь у політичному житті, значний вплив на ЗМІ, особа є власником або кінцевим бенефіціаром суб’єкта господарювання, що займає монопольне становище на загальнодержавному товарному ринку. Вартість усіх сукупних активів цієї особи має перевищувати 1 млн прожиткових мінімумів – на сьогодні це приблизно 2 млрд 300 млн грн», – додає представник Президента в КСУ.

Особа може бути виключена з реєстру, якщо позбудеться відповідності цим критеріям.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy