Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Мешканців зруйнованого внаслідок атаки 8 липня житла закликають подаватись на єВідновлення. Як це зробити і які компенсації погоджують

  • 89
Мешканців зруйнованого внаслідок атаки 8 липня житла закликають подаватись на єВідновлення. Як це зробити і які компенсації погоджують

Внаслідок терористичного обстрілу рф 8 липня лише в Києві пошкоджено 129 будівель, зокрема, багатоповерховий будинок на вулиці Сальського, де російський ракетний удар знищив цілий під’їзд. А в Дніпрі різного типу пошкоджень зазнали 10 багатоквартирних будинків та два гуртожитки. Загалом того дня ворог випустив понад 40 ракет, зокрема, бив по Покровську, Краматорську та Кривому Рогу. Власники нерухомості, що зазнали збитків, вже можуть подавати заяви на компенсацію від держави за програмою єВідновлення.

На цьому наголосила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, станом на 10 липня жителі Києва і області подали майже 25 тисяч заяв на компенсацію єВідновлення. Проте, враховуючи нещодавну атаку, цих заяв має стати ще більше. В цілому за пів року кількість заяв на компенсацію від жителів Києва і Київщини зросла на 33%.

«Як показує практика, обізнаність наших громадян щодо можливості отримати компенсацію за пошкоджене і знищене в результаті збройної агресії рф житло все ще лишається невисокою, тому про неї потрібно говорити і нагадувати. Навіть ті з українців, які про програму єВідновлення знають, можуть досить скептично до неї ставитись – як до чергової обіцянки, яку по факту не виконують. Але тут є надзвичайно переконливий аргумент – станом на сьогодні українцям вже погодили виплату за знищене і пошкоджене житло на загальну суму в 7,5 млрд гривень лише по Київському регіону (місто та область). Що може бути більш переконливим, ніж реальні цифри?», – зазначила Олена Шуляк.

Вона наголосила: жителям Солом’янського, Дніпровського, Дарницького, Святошинського, Деснянського, Шевченківського та Голосіївського районів Києва, житло яких постраждало або було взалі знищено російськими ракетами, потрібно невідкладно подаватись на компенсацію.

Як пояснила народна депутатка, алгоритм для отримання компенсації єВідновлення наступний:

✔ Подати за допомогою порталу або застосунку Дія інформаційне повідомлення про пошкоджене або знищене житло;

✔ Подати заяву на компенсацію через портал або застосунок Дія, через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), або у нотаріуса. Перед поданням заяви через ЦНАП, переконайтеся, що об’єкт зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Без цього отримати компенсацію не вдасться;

✔ Дочекатися, доки житло обстежить комісія – це відбудеться впродовж 30 днів. Вона і ухвалить рішення про надання компенсації;

✔  При позитивному рішенні щодо компенсації за пошкоджене житло для отримання коштів громадянину потрібно відкрити рахунок «єВідновлення» в одному з банків-учасників програми. Наразі їх сім: Приватбанк, Monobank, «Сенс банк», А-банк, ПУМБ, Sportbank та izibank.

У випадку знищеного житла алгоритм трохи інший. За словами Олени Шуляк, для цього громадянину необхідно подати звернення про фінансування придбання житла, щоб забронювати відповідні кошти. Для цього потрібно оновити застосунок Дія до останньої версії, після чого в розділі єВідновлення відкрити вкладку «Сертифікати на житло» та натиснути «Забронювати кошти». Упродовж 5 робочих днів заявнику надійде підтвердження в Дії про те, що кошти заброньовані. Після цього на придбання нової нерухомості у громадян є 30 днів.

«Щоб придбати нове житло, потрібно подати звернення про фінансування придбання житла, аби забронювати кошти на купівлю нової домівки. Але перед тим, як бронювати кошти, необхідно припинити право власності на знищений об’єкт нерухомості. Для цього потрібно звернутись до державного реєстратора речових прав через ЦНАП чи до нотаріусів, які мають повноваження державних реєстраторів», – повідомила Олена Шуляк.

Вона також зауважила, що жителі Київщини і Києва почали не лише частіше подаватись на компенсацію, а й активніше використовувати цільові кошти з неї. Так, станом на 5 лютого за, зокрема, знищене житло 304 заявники, яким таку компенсацію погодили, придбали нові домівки на загальну суму в 897 млн гривень. Станом на 10 липня, таку покупку на загальну суму в 5,3 млрд гривень здійснили 1344 громадянина. 

«Це говорить не лише про зростання кількості поданих заяв і погоджених виплат, але і про збільшення темпів використання сертифікатів єВідновлення, які і є, по суті, цільовими коштами для придбання нового житла. Ми бачимо, що за пів року кількість жителів Київщини і Києва, які вже отримали нові домівки в обмін на сертифікати, зросла більше ніж в 4 рази», – акцентувала парламентарка.

Олена Шуляк також наголосила, що Україна має якнайшвидше розширити програму єВідновлення для громадян, чиї домівки розташовані на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) і надати компенсації за знищене житло.

«Зволікання з цим грає на руку окупаційному режиму, адже користуючись нерішучістю України у виплаті компенсацій, Росія може вплинути на настрої громадян, які через відсутність домівки, можуть назавжди залишитися з країною-терористом», – вважає очільниця партії «Слуга Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy