Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Менші штрафи для бізнесу: ТСК із захисту інвесторів і ДПСС презентували законопроєкт

  • 9389
Менші штрафи для бізнесу: ТСК із захисту інвесторів і ДПСС презентували законопроєкт

ТСК з питань захисту прав інвесторів та Держпродспоживслужба презентували законопроєкт про зменшення штрафів для бізнесу. Він передбачає, що процедура проведення перевірок підприємств Держпродспоживслужбою може бути змінена, а розмір штрафів для бізнесу знижений вдвічі.

Про це повідомила голова парламентської спецкомісії Галина Янченко під час спільного брифінгу з головою Держпродспоживслужби Владиславою Магалецькою.

За словами Галини Янченко, ідея законопроєкту виникла на основі реального кейсу компанії «Нова Пошта», яка була оштрафована рішенням харківського територіального відділення ДПСС на 325 млн грн. Після проведення внутрішньої перевірки керівництвом ДПСС штраф був скасований.

Вона додала, що згодом ТСК з питань захисту прав інвесторів у Верховній Раді запропонувала Держпродспоживслужбі спільно підготувати законопроєкт про зменшення штрафів для бізнесу.

Законопроєкт передбачає три основні новації. По-перше, змінюється сама система застосування штрафів.

«Розмір штрафів ми пропонуємо знизити, він становитиме від 0,1% і не більше 5% від вартості продукції, реалізованої за попередній календарний місяць. Запроваджуємо градацію за перше, друге і більше порушень прав споживачів. Змінюємо формулу розрахунку порушення. Кінцева сума штрафу буде залежати від ступеню ризикованості компанії та її розміру. Для цього вже розроблені критерії КМУ. Натомість прибираємо корупційну вилку, коли чиновник одноосібно вирішуватиме, скільки відсотків штрафу виписати», – розповіла Галина Янченко.

Друга ключова зміна — запровадження судового контролю до набрання штрафом ДПСС чинності. Бізнесу надається можливість оскаржити штраф ДПСС впродовж 15 днів в адміністративному порядку.

«Третя зміна – ми чітко визначаємо, що ж таке «створення перешкод у проведенні перевірки», за яке може бути виписаний штраф. Бо наразі в законі це поняття доволі розмите, ми конкретизуємо ці дії», – підкреслила Галина Янченко.

Як зазначила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, ДПСС підтримує всі законодавчі ініціативи, які мають на меті модернізувати законодавство і зробити його більш дієвим та соціально справедливим.

«В питанні захисту прав споживачів є три сторони: споживач, бізнес та держава. Наше завдання – знайти баланс інтересів. Права споживача мають бути надійно захищені відповідно до європейських стандартів. Бізнес також має бути максимально захищеним від свавілля чиновників. Ну а держава має забезпечити виконання законів і стати зручним сервісом», – наголосила Владислава Магалецька.

У понеділок, 15 листопада, ТСК з питань захисту прав інвесторів спільно з ДПСС презентували концепцію законопроєкту та обговорили проєкт змін під час круглого столу.

У заході взяли участь голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер, народні депутати Денис Маслов, Артем Культенко, Олексій Мовчан, представники бізнес-асоціацій (CEO Club, EBA, ACC, ICC, ФРУ, ТПП, Рада підприємців КМУ, СУП), представники компанії «Нова Пошта» та адвокатської спільноти.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy