Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Майбутнього врожаю вистачить для внутрішніх потреб і для експорту – Олександр Гайду

  • 324
Майбутнього врожаю вистачить для внутрішніх потреб і для експорту – Олександр Гайду

Попри зменшення врожайності зернових українська аграрна продукція повністю задовольнить попит всередині країни та збереже експортний потенціал. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду під час комітетських слухань на Миколаївщині.

«Через зростання цін для виробництва зернових посівні площі та врожайність зменшуються. Загальний врожай зернових та зернобобових культур цього року очікується на рівні 44 млн т – на 13% менше, ніж минулого року. Зокрема, пшениці, ячменю та кукурудзи можуть зібрати менше», – зауважив Гайду.

Втім він запевнив, що навіть з цими показниками прогнозованого врожаю агропродукції вистачить і для українців, і для світу.

«Українські аграрії зможуть провести посівну на 19 млн га, це майже такі ж площі, як і минулого року. Збільшиться виробництво олійних культур – до 19 млн т проти 18 млн т у 2022 році. Зростуть врожаї соняшнику, ріпаку, та сої. Також може зрости виробництво цукрового буряку», – повідомив голова профільного комітету.

За його словами, цієї кількості повністю вистачить для внутрішніх потреб країни.

«Близько третини врожаю зернових покриває потреби українців, усе інше йде на експорт. Це внесок в економічну стабільність країни, валютні надходження та робочі місця. Продукції має вистачити і українцям, і людям в інших країнах, які її потребують», – підсумував Гайду.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy