Марина Бардіна: Піклування про ментальне здоров’я допоможе зберегти сили для перемоги
- 485
У Києві відбулась конференція Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» за участі руху «Зе!Жінки».
У межах зустрічі учасниці обговорили, наскільки важливо сьогодні піклуватись про ментальне здоровʼя, для чого і для кого працює програма, як кожен може допомогти собі та близьким справитися зі стресом в умовах війни.
«Піклуватись про ментальне здоров’я, особливо в умовах війни, дуже важливо. Адже сьогодні ми всі живемо в травмі, але хтось зізнається собі в цьому, а хтось ні. У нас повномасштабне вторгнення і кожна людина, так чи інакше, переживає ці події і є частиною цієї війни. Украй необхідно зізнаватись собі і працювати над травмами, аналізувати свою поведінку, щоб у майбутньому ми лишились здоровою нацією і збереже сили для перемоги», – сказала лідерка руху «Зе!Жінки», народна депутатка «Слуги Народу» Марина Бардіна.
Як зазначають учасниці руху, кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу. Але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність. А нам усе ще треба дбати про близьких та працювати на перемогу, а отже – піклуватися про ментальне здоров’я.
Наразі до цільової групи програми входить декілька категорій громадян: внутрішньо та зовнішньо переміщені особи; військові, ветерани та члени їхніх сімей, літні люди, підлітки, фахівці 1 лінії контакту, люди з інвалідністю, вагітні та мами дітей до 6 років.
До обговорень долучилася експертка Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Ольга Горбаньова. Вона зазначила, що за визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я – це не просто про подолання стресу, а про ресурс, у якому людина може справлятись зі складними ситуаціями, розбудовувати себе як внутрішню особливість і допомагати іншим.
«Немає кращого часу для піклування про себе, аніж зараз. Ми не чекаємо слушного моменту, ми реалізуємо це сьогодні», – наголосила вона.
Зі свого боку керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ, голова ГО «Безбар’єрність» Оксана Збітнєва зауважила, що такими заходами ми допомагаємо, щоб проростало знання, а знання – це шлях до соціальної трансформації.