Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Марія Мезенцева: Україна планує зменшити комісію за розрахунки платіжними картками

  • 15417
Марія Мезенцева: Україна планує зменшити комісію за розрахунки платіжними картками

Цього року комісія за розрахунок з використанням платіжних карток може зменшитися вдвічі – до 1 %. Це дасть можливість зняти тягар із бізнесу, який виплачує цю комісію міжнародним платіжним системам, а також сприятиме збільшенню кількості та обсягу операцій з використанням платіжних карток.

Відповідну поправку народні депутати від «Слуги Народу» подали до законопроєкту №4364, зазначила Марія Мезенцева під час Нацради реформ, яка сьогодні відбувається в Києві.

«Коли ви сплачуєте за допомогою телефона або карткою – будь-який бізнес чи навіть ФОП, у якого стоїть термінал, відраховує від 2 до 3% сумарної комісії. Комісія нараховується з ціни кожної покупки. Кава коштує 45 грн, відніміть 3%. На стільки менше отримає бізнес», – пояснила вона.

За її словами, витрати ритейлерів на оплату комісій у 2016 році становили понад 11,4 млрд грн, а у 2020 році – аж 22,6 млрд грн.

«Це важливе питання стосується як мікробізнесу, нанобізнесу, що продають каву в маленькому рожевому равлику за 45 грн, так і великих ритейлерів. У часи пандемії, коли в нас записано в Нацстратегії, що ми йдемо до безготівкової економіки, яка має працювати онлайн, бачимо збільшення доходів комерційних банків за безготівковими сплатами втричі», – зауважила вона.

Так, банки збільшують прибуток за рахунок безготівкових операцій з картками, натомість бізнес сплачує за це з власного доходу.

Як наголосила Марія Мезенцева, обмеження комісії – це часткове виконання європейського регламенту, це наші зобов’язання в межах Угоди про асоціацію.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy