Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Марія Мезенцева: Україна може мати прискорену процедуру розгляду членства в ЄС - лише декілька тижнів

  • 727
Марія Мезенцева: Україна може мати прискорену процедуру розгляду членства в ЄС - лише декілька тижнів

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн передала Володимиру Зеленському опитувальник для набуття статусу кандидата на членство в ЄС. Це свідчить про те, що Україна може мати прискорену процедуру розгляду членства в ЄС.

Про це заявила народна депутатка «Слуги Народу» Марія Мезенцева.

Вона пояснила, що опитувальник є офіційним інструментом, за допомогою якого Комісія оцінює стан справ і готовність країн-кандидатів рухатися вперед у процесі вступу, а саме отримати статус країни-кандидата та відкрити переговори про вступ.

“Якість відповідей має надзвичайне значення для точної оцінки ситуації в країні. Виходячи з уроків, отриманих від інших країн, які пройшли цей процес, нерідко відбуваються наступні обміни та додаткові запитання, доки вся інформація, отримана Комісією від країни-заявника, не буде визнана задовільною”,- зазначила вона.

Натомість Україна має унікальну ситуацію – і ця прискоренна процедура, про яку усі говорять, і яку вчора особливо підкреслила Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, означає, що бюрократичні процеси будуть тривати не роками, а декілька тижнів, і це безпрецедента ситуація для ЄС, наголосила Марія Мезенцева.

«Ми не знаємо, що саме ЄС хоче запитати Україну в опитувальнику, це конфіденційна інформація. Натомість ми розуміємо, що він набагато менший за обсягом, ніж у країн Західних Балкан, бо Україна виконує Угоду про асоціацію вже 8 років, і ЄС багато знає про нашу державу. Водночас, без опитувальника обійтись було неможливо, це вагомий процедурний крок у процесі вступу майбутнього нового члена ЄС», – сказала народна депутатка.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy