Марія Мезенцева: у ПАРЄ підтвердили непохитну підтримку України
- 54
У Парламентській асамблеї Ради Європи підтвердили непохитну підтримку України, зважаючи на нові безпекові та гуманітарні виклики, особливо які стосуються масових атак цивільного населення та інфраструктури нашої держави.
Про це повідомила народна депутатка від фракції «Слуга Народу», голова делегації України в ПАРЄ, голова міжпарламентської групи дружби Марія Мезенцева за підсумками засідання Бюро ПАРЄ в Люксембурзі.
За її словами, серед пріоритетів роботи ПАРЄ залишається створення спецтрибуналу щодо злочину агресії проти України, Реєстру збитків, притягнення рф до відповідальності за всі скоєні злочини, звільнення українських полонених – військових і цивільних, повернення депортованих українських дітей.
«Спецтрибунал щодо агресії, яку здійснили чи здійснюють топ-посадовці рф, буде заснований на базі Ради Європи. Заступник генсека Ради Європи Бьорн Берге зазначив, що наразі існує реальний прогрес у 3-х напрямках: текст Статуту, текст Договору між Україною та Радою Європи, укрупнений частковий договір – для доєднання різних країн світу», – розповіла Мезенцева.
Щодо Реєстру збитків, акцентувала вона, Генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе зазначив, що практичними елементами подальшої роботи є 10 тисяч заявок, які подано українцями до Реєстру, для подальшого отримання компенсацій за матеріальні та нематеріальні збитки через російську агресію. Найближчим часом буде створено Комісію з розгляду поданих позовів.
Крім того, додала вона, пріоритетом роботи є питання звільнення українських полонених – військових і цивільних, а також підвищення відповідальності та активності МКЧХ відповідно до мандата.
«Наголосили і на необхідності створення Реєстру осіб, які беруть участь у депортації українських дітей до рф та білорусі, а також призначення відповідального/відповідної щодо питання українських дітей у рамках офісу Генерального секретаря, якого вже шукають для долучення до команди», – поінформувала голова делегації України в ПАРЄ.
Вона нагадала, що Бюро Ради Європи невдовзі відкриється в Нью-Йорку.
«США є країною спостерігачем в Раді Європі, тому пряма комунікація наразі дуже важлива, в тому числі в умовах зміни адміністрації. Можливо, це дасть поштовх навіть для роботи ООН, яка давно потребує реформи», – вважає Марія Мезенцева.