Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Марія Мезенцева: Спецтрибунал проти рф — серед пріоритетів порядку денного Ради Європи

  • 123
Марія Мезенцева: Спецтрибунал проти рф — серед пріоритетів порядку денного Ради Європи

Українська делегація в ПАРЄ візьме участь у спеціальній нараді у Вільнюсі наприкінці цього тижня. Литва наступні 6 місяців головуватиме в Раді Європи, тобто формуватиме порядок денний. І питання про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії росії проти України вже заявлене як одне з пріоритетних для обговорення. 

Про це повідомила голова делегації України в ПАРЄ Марія Мезенцева, заступниця голови Комітету ВР з питань інтеграції України з ЄС, народна депутатка від фракції «Слуга Народу».

За її словами, серед пріоритетних також питання щодо повернення незаконно вивезених росією українських дітей та компенсації за завдані збитки за рахунок заморожених російських активів.

«Наразі для створення трибуналу потрібна просто політична воля, а юридично все може бути зроблено за 72 години. Написати засадничий документ, який погодять представники країн, що долучаться до платформи, дуже легко, адже проти України був скоєний публічний злочин», — акцентувала Марія Мезенцева.

Як зазначила парламентарка, на початку травня своїм рішенням про підтримку ідеї створення Спеціального трибуналу Рада Європи фактично погодилася стати майданчиком для договору між Україною і Радою Європи, до якого потім може долучитися будь-який уряд будь-якої держави.

«Робоча група на рівні урядів понад 40 країн зараз працює над юридичним формулюванням. Ідеться про правильний юридичний міжнародний легітимний механізм для створення спеціального суду, який розглядатиме індивідуальну відповідальність за злочин агресії рф проти України, після чого були скоєні інші злочини», — пояснила народна депутатка.

Крім того, вона повідомила, що під час Глобального саміту миру у Швейцарії Україна також хоче активного обговорення та просування за пунктом №7 Формули миру, який стосується відновлення справедливості.

«рф має бути притягнута до відповідальності за всі порушення міжнародного права в Україні або проти неї, зокрема агресію, якою порушено Статут ООН», – наголосила Марія Мезенцева.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy