Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Марія Мезенцева: «Скіфське золото» повернеться до України

  • 9264
Марія Мезенцева: «Скіфське золото» повернеться до України

Апеляційний суд Амстердама вирішив: колекція «скіфського золота», яке під час захоплення Росією Криму перебувало на експозиції в нідерландському музеї, належить Україні та має повернутися в Україну. Це важлива перемога в контексті повернення Криму.

Таку думку висловила народна депутатка від «Слуги Народу» Марія Мезенцева.

«Це довгоочікувана та справедлива перемога для нас. Те, що належить Україні, має повернутись в Україну. Таке рішення суду вкотре свідчить про підтримку нашої держави з боку наших партнерів і невизнання анексії Криму», – наголосила вона.

Марія Мезенцева нагадала, що в лютому 2014 року колекцію вивезли в Амстердам для участі у виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря» в музеї Пірсона. У виставці були представлені колекції п’яти музеїв, один з яких знаходиться в Києві, а чотири – в Криму.

Українська сторона тоді заявляла, що золото скіфів з чотирьох кримських музеїв має повернутися в Україну. Водночас Росія наполягала на його поверненні до Криму, який вона анексувала в березні 2014 року.

14 грудня 2016 року суд Амстердама таки вирішив повернути скарб Україні. Але у січні 2017 року кримські музеї почали процес оскарження рішення.

«На жаль, провадження було призупинене до вирішення питання про відвід судді на вимогу України. Проте згодом, 28 жовтня 2020 року, апеляційна палата суду Амстердама задовольнила клопотання України», – розповіла вона.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy