Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Марія Мезенцева розповіла, чому Україні потрібно запровадити множинне громадянство

  • 304
Марія Мезенцева розповіла, чому Україні потрібно запровадити множинне громадянство

Запровадження в Україні множинного громадянства дозволить не втратити етнічних українців, які живуть за кордоном.

Про це розповіла народна депутатка «Слуги Народу» Марія Мезенцева в ефірі телеканалу «Рада», коментуючи внесення Президентом Володимиром Зеленським до Верховної Ради відповідного законопроєкту.

«Так, наразі є питання у правників, адже у статті 4 Конституції України закріплено, що “в Україні існує єдине громадянство”. Але цей текст писався з метою запобігання територіальним суперечностям, єдності та унітарності, щоб не було так званих регіональних громадянств, на кшталт АР Крим, Києва тощо», – пояснила вона.

Зараз конституціоналісти, зазначає Марія Мезенцева, поділяють думку, що ми повинні врегулювати юридично це питання і запровадити цей статус.

«В Україні є вже такі громадяни з двома, а іноді й з трьома паспортами. Колізію треба врегулювати зараз. Адже триває збройна агресія і є певна кількість громадян, які були вимушено переміщені і тимчасово перебувають за кордоном. Там вони створюють сім’ї і там залишаться, але ми не можемо втратити таких громадян. А є ще ті громадяни, які є етнічними українцями, але народжені в інших країнах або мають родичів – вони також зможуть отримати громадянство», – пояснила народна депутатка.

Окрім того, зауважила Марія Мезенцева, є категорія іноземців, які захищають Україну і є в складі Сил Оборони, вони також можуть подати на громадянство.

«Множинне громадянство вже працює якісно в інших державах. Ми маємо врегулювати це питання протягом 2024 року», – підсумувала представниця «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy