Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Марія Мезенцева: РФ позбавлено права представництва в Раді Європи та ПАРЄ

  • 6093
Марія Мезенцева: РФ позбавлено права представництва в Раді Європи та ПАРЄ

Комітет міністрів Ради Європи за рекомендацією Спільного Комітету РЄ зважаючи на серйозне порушення РФ своїх зобов’язань за статтею 3 Статуту Ради Європи, погодився призупинити право РФ на представництво в Раді Європи відповідно до статті 8 Статуту Ради Європи.

Про це повідомила голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева.

«Це означає, що призупинення участі набуває чинності негайно щодо представництва Російської Федерації в Комітеті міністрів і в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Відповідно до ст. 8 Статуту РЄ, Генеральний секретар має повідомити про це РФ та донести їй про правові та фінансові наслідки цього рішення», – розповіла вона.

Якщо Росія погоджується з закликом Генерального секретаря, вона має направити ноту про вихід із Ради Європи. Якщо добровільно не виходить, Комітет міністрів постановляє з якої дати вважати, що Росія більше не член Ради Європи, пояснила Марія Мезенцева.

Раніше керівниця Постійної делегації разом із Постійним представником України при Раді Європи Борисом Тарасюком і представниками Бюро Асамблеї та послами-держав членів узяли участь у Спільному комітеті РЄ.

«Ми не бачили досі такого консенсусу щодо цього питання, усі країни погодились із тим, що Росія немає нічого спільного з цінностями Ради Європи, а тому повинна бути активізована стаття 8 Статуту Ради Європи, яка передбачає, що будь-який член Ради Європи, який серйозно порушив статтю 3, може бути відсторонений від представництва в органах Ради Європи та закликаний Комітетом міністрів про вихід відповідно до статті 7. Якщо такий член не виконує цього запиту, Комітет може вирішити, що він припинив бути членом Ради з такої дати, яку може визначити Комітет», – сказала вона.

Керівниця делегації та Постійний представник дуже гідно виступили й донесли усю правду.

«Російська делегація продовжувала пояснювати “свої мотиви”, але це все брехня. Для всієї Європи вони стали воєнними злочинцями, Європа прозріває», – повідомила Марія Мезенцева.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy