Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Марія Мезенцева: Продовження санкцій проти Росії негативно вплине на її економіку, енергетику та військову сферу

  • 10269
Марія Мезенцева: Продовження санкцій проти Росії негативно вплине на її економіку, енергетику та військову сферу

13 січня Рада ЄС ухвалила рішення про подовження обмежувальних заходів, що наразі стосуються окремих економічних секторів Російської Федерації, на шість місяців – до 31 липня 2022 року.

Як зауважила народна депутатка від «Слуги Народу», голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева, рішення Ради ЄС було ухвалено за результатами останньої оцінки стану виконання Мінських домовленостей (що початково мало відбутися до 31 грудня 2015 року), яку провела Європейська Рада 16 грудня 2021 року.

«Під час зустрічі лідери ЄС виступили за заохочення зусиль і підтримали Нормандський формат у досягненні мети з повного виконання Мінських угод. У зв’язку з тим, що Росія не повністю виконала ці угоди, лідери Євросоюзу одноголосно вирішили подовжити дію економічних санкцій проти Росії. Нагадую, що окрім економічних санкцій ЄС запровадив різні типи обмежувальних заходів у відповідь на незаконну анексію Росією Криму та міста Севастополь, а також умисну дестабілізацію України. Сюди належать: дипломатичні заходи, індивідуальні обмежувальні заходи (заморожування активів та обмеження подорожей) і конкретні обмеження на економічні відносини з Кримом та Севастополем», – розповіла вона.

Чинні санкції, вперше запроваджені 31 липня 2014 року, діють у відповідь на кроки Росії з дестабілізації ситуації в Україні. Вони обмежують доступ до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС для окремих російських банків і компаній, а також забороняють форми фінансової допомоги і брокерську діяльність російським фінансовим установам.

Ці санкції також забороняють прямий та непрямий імпорт, експорт чи переміщення будь-яких матеріалів оборонного призначення, а також накладають заборону на товари подвійного призначення для військового використання або для кінцевих споживачів у Росії, пов’язаних з військовою сферою. Вони додатково обмежують доступ Росії до певних чутливих технологій, які можуть бути використані в російському енергетичному секторі, наприклад, у видобутку та розвідці нафти, пояснила Марія Мезенцева.

Нагадаємо, з 2015 року ЄС розглядає додатковий вимір санкцій. Ним є відключення РФ від SWIFT. Це фактично месенджер, в якому фінансисти всього світу обмінюються платіжними дорученнями, підтвердженнями угод та іншою фінансовою документацією.

«Це не платіжна система, але головний і єдиний універсальний канал передавання розпоряджень про переказ грошей та інших цінностей між 11 тисячами фінансових та нефінансових організацій практично у всіх країнах планети. За рік через SWIFT пересилають понад 5 млрд таких повідомлень. Дехто з аналітиків вважає цей крок на кшталт «оголошення війни», оскільки він може завдати потужного удару економіці Росії. США також може підтримати таке рішення. Про це нашій делегації будо повідомлено під час візиту до США в грудні 2021 року», – повідомила народна депутатка.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy