Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Марія Мезенцева про успіхи української делегації у ПАРЄ

Марія Мезенцева про успіхи української делегації у ПАРЄ

Підтримка кримських татар міжнародною спільнотою, робоча зустріч із Генеральним секретарем Ради Європи та членство України у Групі зі співробітництва у боротьбі зі зловживанням наркотиками – очільниця української делегації в ПАРЄ, народна депутатка від фракції «Слуга Народу» Марія Мезенцева про те, чого вдалося домогтися у Страсбурзі.

Завершилася третя частина сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи, що тривала з 21 по 24 червня у Страсбурзі, і в української делегації є нові досягнення.

Найважливіше, що нам вдалося, це ухвалення резолюції «Порушення прав людини, вчинені проти кримських татар у Криму». Українська делегація провела неймовірну роботу з консолідації підтримки цього питання серед європейських парламентарів та отримала її.

У Резолюції зазначається, що з 2014 року триває тимчасова окупація Росією Криму, який є частиною території України. Кримські татари зазнають серйозних порушень своїх прав, стикаються з убивствами, тортурами та нелюдським поводженням. Робота журналістів і свобода слова та зібрань невиправдано обмежена.

У документі ще раз підтверджується, що міжнародна спільнота не визнає спробу анексії Криму, а Росія має нести відповідальність за грубі масові порушення прав людини, здійснені на території, що перебуває під її фактичним контролем.

Зокрема Асамблея закликала російську владу покласти край примусовому призову жителів Криму до армії РФ, зняти заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу та негайно припинити будь-які адміністративні чи судові переслідування кримських татар. Крім України цю резолюцію підтримали депутати з 29 країн.

Також ми провели важливу робочу зустріч із Генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич. Вона підтвердила свою участь у Конференції з питань реформ у Вільнюсі 7-8 липня і зустріч з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Попередньо очільниця РЄ має намір відвідати Україну на святкування Дня Незалежності 23-24 серпня 2021 року, українська делегація зробила все можливе, щоб організувати цей візит та налагодити діалог.

Обговорювали ми й питання ратифікації Стамбульської конвенції – українська делегація активно просуває цей процес в Україні, що відзначила пані Марія Пейчинович-Бурич.

І ще одна важлива проміжна перемога. Україна має перспективи вступу до органу Ради Європи – Групи Помпіду (група зі співробітництва у боротьбі проти зловживання наркотиками та їхнього незаконного обігу).

Набуття членства у цій структурі дозволить значно розширити теперішній рівень співробітництва, відкриє додаткові можливості для залучення міжнародної технічної допомоги та запровадження міжнародного досвіду у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків.

За результатами кропіткої роботи української делегації Президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про приєднання України до Часткової угоди про створення Групи зі співробітництва у боротьбі проти зловживання наркотиками та їхнього незаконного обігу.

Віримо, що до 25 жовтня 2021 року, коли відбудеться урочистий захід із нагоди набуття чинності нового Статуту Групи Помпіду в Парижі, Україну запросять вже не як державу-партнера групи, а як повноправну 42-гу державу-учасницю цієї шанованої установи.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy