Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Марія Мезенцева про роботу в ПАРЄ: Ми вкотре порушили питання кримських татар

  • 8945
Марія Мезенцева про роботу в ПАРЄ: Ми вкотре порушили питання кримських татар

Українська делегація в ПАРЄ вкотре змогла порушити питання прав кримських татар і домоглася офіційної заяви президента ПАРЄ Ріка Даймса.

Про це наголосила голова делегації, народна депутатка від «Слуги Народу» Марія Мезенцева, коментуючи підсумки роботи делегації у Страсбурзі.

Зокрема президент Асамблеї висловив серйозну стурбованість нещодавнім арештам та затриманням в Криму кримських татар, включаючи заступника голови Меджлісу Наримана Джелялова, а також зазначив, що неприпустимо застосування тортур та нелюдського поводження до арештованих кримських татар.

Від імені ПАРЄ він закликав повністю виконувати усі відповідні рекомендації та резолюції Асамблеї, зокрема резолюцію 2387 (2021) про порушення прав людини, вчинені проти кримських татар у Криму.

Окрім того, просто під час засідання в Страсбурзі нашим колегою паном Роберто Рампі з Італії в сенаті Італії було проведено захід по дотриманню свободи слова в окупованому Криму і затриманому громадському журналісту Амету Сулейманову.

Також впродовж сесії українські депутати говорили про обрання кандидата від України до Європейського суду з прав людини і вперше в історії змогли максимально наблизитися до бар’єру подолання рекомендацій комітету не доводити конкурс до фіналу. Тож цей конкурс буде поновлено – це позиція Офісу Президента.

Порушувались під час сесії і питання Афганістану, соціальної нерівності. Як зазначає Марія Мезенцева, досягненням є голосування резолюції по поточному стану гуманітарної кризи на кордонах Білорусі. Йдеться про такі країни як Польща, Литва, Латвія. Важливим було голосування та підтримка Асамблеєю української правки, яка започаткує платформу по боротьбі за права людини, де Україна буде гучним голосом.

«Хочу додати, що наші колеги стають офіційними доповідачами за різними файлами, з різних тематик: транснаціональні репресії, зміни клімату, інклюзія у парламентах світу», – додала Марія Мезенцева.

Зі свого боку член делегації, голова ТСК з розслідування випадків порушення прав дітей Павло Сушко також наголосив на важливості участі української делегації у ПАРЄ і повідомив про підготовку резолюції щодо стандартів навчання дітей з особливими освітніми потребами, яка буде розроблена з колегами по Асамблеї.

«Тепер перед делегацією стоїть завдання переформатуватись в пріоритетах і підходах до сесії 2022 року, адже на ній будуть стояти питання виборів нового президента ПАРЄ, оскарження повноважень нової делегації РФ, доповідь щодо виборів в РФ, а також інші виклики, які можуть сприяти послабленню тиску на РФ, чого ми як делегація допустити не можемо», – підсумувала Марія Мезенцева.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy