Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Марія Мезенцева про європейський підхід до харчування дітей та дорослих

Марія Мезенцева про європейський підхід до харчування дітей та дорослих

Що потрібно для того, аби покращити життя та здоров’я українців? Для початку – харчуватися безпечною та якісною їжею. І це важливо не лише у перші дні життя людини, а й у подальшому. Дитячі суміші без барвників та консервантів, безпечна упаковка для харчових продуктів – ми підготували два важливі законопроєкти, які, по суті, покращать наше здоров’я. А ще в Україні будуть європейські стандарти безпеки та якості харчових продуктів.

На жаль, законодавство у сфері дитячого харчування реально застаріло, і деякі моменти потребують осучаснення. Наприклад, Закон України «Про дитяче харчування» взагалі ухвалили ще в далекому 2006 році.

Саме тому ми розробили законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС» (№4554) і профільний комітет вже рекомендував його підтримати.

Що важливо? Будуть чіткі та суворі вимоги до молока для дитячого харчування. Заборонено використовувати ароматизатори, барвники, консерванти, стабілізатори та інші речовини, які можуть впливати на його якість.

Також тепер існуватимуть окремі визначення «дитяча суміш початкова», «дитяча суміш для подальшого годування», «дитяче харчування» тощо. Усе залежатиме від віку дитини.

Окрім того, рекламувати дитяче харчування будуть тільки в спеціалізованих виданнях із науковим обґрунтуванням. Ми розуміємо, що дитяче харчування вкрай важливий продукт, від якості якого може залежати ваше подальше життя взагалі. Кожен компонент відіграє важливу роль, а тому про нього треба говорити науковцям, аж ніяк не піарникам компаній-виробників.

А ще важливо, що дитяче харчування тепер відповідатиме вимогам законодавства ЄС, а саме вимогам Регламенту ЄС № 609/2013, Регламенту ЄС № 2016/127 у частині:

  • термінів та визначень, що позначають класифікацію продуктів дитячого харчування;
  • вимог до складу і маркування дитячого харчування;
  • вимог до представлення дитячого харчування на ринку, а також реклами;
  • планування заходів державного контролю щодо дитячого харчування.

Ухвалення цього важливого документу дозволить забезпечити дітей безпечним та якісним дитячим харчуванням. Ми зможемо розширити на ринку України його асортимент. Більше того, споживачі матимуть достовірну інформацію про склад харчування і зможуть робити свідомий вибір щодо певного продукту. Тобто не вестися на рекламу якоїсь компанії, а обирати дійсно якісний продукт, що  відповідатиме потребам та особливостям вашої дитини.

 Не менш важливо, що ухвалення проєкту закону дозволить привести положення національного законодавства України у сфері дитячого харчування до відповідних вимог ЄС.

У питанні здорового харчування ми розробили ще один важливий законопроєкт, але він більше стосується дорослих споживачів. Звісно, для всіх нас надзвичайно важливий склад продукту, але ми не маємо забувати і про його упаковку.

Склад продукту й упаковка – це симбіоз, без якого в сучасних умовах виробництва і реалізації продуктів харчування корисність/якісність уявити неможливо. Саме тому ми з колегами подали до Верховної Ради України проєкт закону №4568 про матеріали і предмети, що контактують із харчовими продуктами.

Для розуміння, наразі у нас майже повністю відсутні нормативно-правові акти, що регулюють питання безпечності та якості предметів і матеріалів, що контактують із харчовими продуктами. Лабораторії в Україні не спроможні проводити дослідження безпечності більшості матеріалів. Тобто, чи безпечна плівка, якою обгорнули  ваш сир чи солені огірки, ніхто вам не скаже, бо нема можливості перевірити.

У результаті – держава  не забезпечує  адекватний рівень захисту здоров’я споживачів від речовин, що потрапляють в харчові продукти з матеріалів упаковки.

Тепер ми на комплексній основі врегульовуємо питання безпечності різних матеріалів і предметів, що контактують з харчовими продуктами. Йдеться  про папір, картон, регенеровану целюлозу, пластик, друкарські фарби, лаки, віск, силікон, текстиль, деревину, клей, кераміку, корк, гуму, скло, метали та їхні сплави, а також всі інші.

Законопроєкт не лише  спрямований на забезпечення належного захисту здоров’я громадян та інтересів споживачів, а й є  євроінтеграційним. Він імплементує вимоги чотирьох актів ЄС і спрямований на реалізацію Глави IV (Санітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди про асоціацію з ЄС.

Таким чином мимінімізуємо ризики завдати шкоду здоров’ю людей речовинами, які мігрують із контактуючих матеріалів до харчових продуктів.

Також важливо, що упаковка буде якісною та безпечною на всіх стадіях виробництва.

Я вірю, що Верховна Рада саме 9 скликання знову ввійде в історію як парламент, що ухвалює найважливіші закони для здоров’я українців, нашої безпеки харчування і поступово виконує євроінтеграційний порядок денний відповідно до Угоди про асоціацію. І тим самим показує єдність усіх політичних сил щодо нашого стратегічного курсу, закріпленого в Конституції України.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy