Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Марія Мезенцева: ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка закликає створити спецтрибунал

  • 379
Марія Мезенцева: ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка закликає створити спецтрибунал

Парламентська асамблея Ради Європи одноголосно підтримала резолюцію «Legal and human rights aspects of the russian federation’s aggression against Ukraine».

Документ передбачає підтримку створення спецтрибуналу за злочин російської агресії (наголошення на тому, що Міжнародний Кримінальний Суд не може розглядати цю справу – нарешті закріплено офіційно), запровадження компенсаційного механізму.

«Це вже шостий документ, який закликає створити трибунал. Це щоденна робота великої і сміливої команди», – сказала голова делегації ВРУ Марія Мезенцева.

Основні положення резолюції:

✅Парламентська асамблея повторює, що збройний напад рф та широкомасштабне вторгнення в Україну, розпочате 24 лютого 2022 року, є «агресією» відповідно до Резолюції 3314 (XXIX) Генеральної Асамблеї ООН.

✅Асамблея також зазначає, що Білорусь брала участь в агресії рф проти України, оскільки дозволила рф використовувати свою територію для здійснення актів агресії проти України.

✅Асамблея зазначає, що МКС на даний момент не має юрисдикції щодо злочину агресії, вчиненого проти України, враховуючи, що ні Російська Федерація, ні Білорусь, ні Україна не є сторонами Статуту МКС і що Рада Безпеки ООН не передавала ситуацію до суду.

✅Асамблея також зазначає, що немає іншого міжнародного кримінального трибуналу, компетентного переслідувати та карати злочини агресії, вчинені проти України.

✅Асамблея повторює свій одностайний заклик до держав-членів і держав-спостерігачів Ради Європи створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для злочину агресії проти України, який має бути схвалений і підтриманий якомога більшою кількістю держав і міжнародних організацій, і, зокрема, Генеральною Асамблеєю ООН.

✅Його місцеперебування має бути встановлено в Гаазі з метою забезпечення взаємодоповнюваності та співпраці з МКС та іншими міжнародними судами та установами, а також що важливо – імунітети посадових осіб не мають і не будуть діяти в цьому трибуналі. Усій верхівці радбезу рф – не запобігти відповідальності.

✅До створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України Асамблея закликає держави-члени та Раду Європи підтримати та надати конкретну експертну та технічну допомогу процесу створення Тимчасової міжнародної прокуратури для розслідування злочину агресії.

✅Асамблея зазначає, що міжнародні та національні механізми відповідальності вже існують для розслідування, судового переслідування та, у відповідних випадках, покарання за військові злочини, злочини проти людяності та можливий геноцид, скоєний під час війни, що триває. До них належать МКС, який має юрисдикцію щодо таких злочинів, нібито скоєних на території України; система кримінальної юстиції України; і системи кримінального правосуддя третіх держав.

✅Асамблея повторює свій заклик до всіх держав-членів Ради Європи створити міжнародний механізм компенсації, включаючи міжнародний реєстр збитків, у співпраці з українською владою.

✅Асамблея вважає нездатність Організації Об’єднаних Націй та її Ради Безпеки протистояти російській агресії через зловживання правом вето як реальну загрозу міжнародному правопорядку та демократичній безпеці держав-членів Ради Європи.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy