Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Марія Мезенцева: Нові затримання кримських татар – це розправа за підтримку Кримської платформи

  • 9382
Марія Мезенцева: Нові затримання кримських татар – це розправа за підтримку Кримської платформи

Нові обшуки та затримання у Криму – це розправа окупантів за підтримку Кримськоі платформи. На цьому наголосила заступниця голови парламентського Комітету з євроінтеграції та керівниця Постійної делегації України в ПАРЄ Марія Мезенцева.

«За наявною інформацією співробітниками ФСБ вранці 3 вересня був затриманий Ельдар Одаманов, вночі 4 вересня – Азіз Ахтемов, Асан Ахметов та Шевкет Усеїнов. Вранці 4 вересня після обшуків в оселі був затриманий заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джеляль. Нові обшуки та затримання кримських татар є нічим іншим як фактом насильства, розправою за позицію, показовими заходами для тих, хто буде намагатися підтримувати Кримську платформу або уряд України», – заявила вона.

Марія Мезенцева закликала негайно звільнити всіх незаконно затриманих у Криму.

«Ми як парламентарі та члени ПАРЄ переживаємо ці події разом з родинами, адже особисто знаємо, наприклад, пана Джеляля. Кожен із затриманих, а також всі незаконно утримувані громадяни та журналісти повинні бути звільнені негайно. Про це говорить і резолюція ПАРЄ «Про порушення прав кримських татар в Криму», яку ми голосували в червні», – сказала керівниця української делегації ПАРЄ.

Вона повідомила, що Україна на найближчому засіданні ПАРЄ в кінці вересня продовжить активно інформувати колег про події в Криму та напрацьовувати спільні дії в межах групи підтримки Кримської платформи.

«Наближається засідання ПАРЄ в кінці вересня, де ми продовжимо активно інформувати наших колег про події та напрацьовувати спільні дії в межах групи підтримки Кримської платформи, яка була створена ще на початку цього року. Українська делегація буде звертатися до генеральної секретарки Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, яка особисто відвідала Кримську платформу та виступила там. Також ми звернемося для відповідної реакції до комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, яка більше двох років не може відвідати Кримський півострів для моніторингу порушень прав людини», – зазначила вона.

Керівниця української делегації в ПАРЄ розповіла, що міжнародні колеги з різних парламентів пересвідчилися в правдивості історій про знущання над долями жителів півострова під час особистих зустрічей з ними. Це відбулося у серпні під час поїздки до двох КПВВ на Херсонщині та зустрічі з кримчанами – представниками ЗМІ, громадського сектору, кримськотатарського народу та молоді.

Також Марія Мезенцева нагадала про нещодавно затриманих під ФСБ представників ЗМІ та родичів і друзів, які намагалися дізнатися долі попередньо ув’язнених.

«За це затримали майже 40 людей. Ось така ціна запитання «де мій син?» в окупованому Росією Криму», – сказала вона.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy