Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Марія Мезенцева: На створення Спецтрибуналу є запит не лише в Україні, а й у всьому світі

  • 96
Марія Мезенцева: На створення Спецтрибуналу є запит не лише в Україні, а й у всьому світі

Питання справедливості для України – це не лише про виплачені репарації українцям, відбудову міст, сіл, енергетичного сектору, університетів, бібліотек, парків, скверів. Воно також охоплює нашу далекоглядну мету – створення спеціального трибуналу за злочин агресії.

Про це повідомила народна депутатка від фракції «Слуга Народу», голова постійної делегації України у ПАРЄ Марія Мезенцева.

За її словами, Україна ініціює створення такого Спецтрибуналу, оскільки наразі немає міжнародного суду або трибуналу, який може судити військове і політичне керівництво рф саме за злочин агресії.

Як зазначила парламентарка, розробити механізм Спецтрибуналу цілком реально. На це є запит не тільки в Україні, а й у всьому світі.

«Ми маємо з нашими міжнародними партнерами заснувати цей судовий орган. Ми це можемо зробити, виходячи з декількох моделей. Перша модель – це шляхом укладання міжнародного договору між Україною та іншими державами. Друга модель – шляхом угоди з ООН чи шляхом угоди з європейською регіональною організацією: ЄС чи Радою Європи. До речі, Рада Європи вже самостійно вийшла з ініціативою використати їхній майданчик для Спецтрибуналу», – розповіла Марія Мезенцева.

Голова постійної делегації України у ПАРЄ зауважила, що на рівні ООН ініціатива може блокуватися саме країною-агресоркою, тому необхідно розглядати інші можливості.

«Створення цього Спецтрибуналу – один з пунктів Формули миру Президента Володимира Зеленського. Наша мета – притягнути вище політичне і військове керівництво рф до відповідальності, адже саме вони планували вторгнення та збройну агресію!» – резюмувала Марія Мезенцева.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy